Daily Archives: Листопад 11, 2016

Тиждень економії електроенергії

В нашій школі пройшов тиждень “Економії електроенергії”. Класні керівники провели бесіди з учнями щодо раціонального використання енергетичних ресурсів. Учні 5-9 класів на уроках основ здоров’я разом з вчителем Старовойтовою Л.В. презентували творчі роботи, малюнки про електроенергію, її роль в нашому житті. Обговорювали цікавинки з різних інформаційних джерел про використання та економію електроенергії в побуті.

yzobrazhenye-110yzobrazhenye-117 yzobrazhenye-123 yzobrazhenye-111

У День української писемності та мови

9 листопада всюди святкують День української писемності та мови. Ми мусимо пишатися тим, що наша мова є не лише однією з найдавніших індоєвропейських мов, а й входить до трійки за милозвучністю.

Якщо з українською мовою
В тебе, друже, не все гаразд,
Не вважай її примусовою,
Полюби, як весною ряст.
Примусова тим, хто цурається,
А хто любить, той легко вчить:
Все, як пишеться, в ній вимовляється, –
Все, як пісня, у ній звучить.

І журлива вона, й піднесена,
тільки фальш для неї чужа.
В ній душа Шевченкова й Лесина,
І Франкова у ній душа.
Дорожи українською мовою,
Рідна мова – основа життя.
Хіба мати бува примусовою?
Непутящим бува дитя!
Дмитро Білоус

Цьогоріч 9 листопада в місті Біла Церква відбулося урочисте відкриття XVII Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, під час якого подячними дипломами було нагороджено ученицю 10-А класу Рудницьку Аліну за неодноразові перемоги на різних етапах конкурсу та вчителя української мови та літератури Олену Анатоліївну.

Найбільше й найдорожче добро в кожного народу – це його мова

«Найбільше  й найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка живого духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, розум, досвід, почування», писав Панас Мирний . Чарівною музикою звучить для кожного українське слово.