Daily Archives: Вересень 16, 2020

Агата Крісті – “королева детективу”

До 130-річчя від дня народження відомої англійської письменниці Агати Крісті бібліотекарі нашого НВК підготували виставку-огляд «Королева детективу». На виставці представлені найвідоміші та найулюбленіші твори читачів.

ЇЇ перу належить 68 романів, 17 п’єс і багато оповідань, які видавалися величезними тиражами в усіх країнах світу. Понад мільярд книг Агати Крісті видано англійською мовою і приблизно така ж кількість перекладів її творів іншими мовами. Чимало романів Агати Крісті екранізовано, за ними ставлять спектаклі, незмінний успіх мають п’єси. Знаменита «Мишоловка» щоденно йде на сцені одного із лондонських театрів упродовж кількох десятиліть. У 1958р. Агату Крісті обрали президентом англійського Детективного клубу і вона залишилася на цьому посту до кінця своїх днів.

За літературні заслуги їй було подаровано дворянський титул. Створені Агатою Крісті персонажі – детектив-професіонал Еркюль Пуаро та наділена дивовижною інтуїцією та спостережливістю Джейн Марпл із села Сент-Мері-Мід – завоювали якнайширшу популярність, посівши місце в одній шерензі із такими героями, як Шерлок Холмс англійця Конан Дойла та комісар Мегре француза Жоржа Сіменона.

Запрошуємо всіх пристрасних любителів детективів ознайомитися з творами Агати Крісті.

Агата Крісті