Daily Archives: Вересень 29, 2020

Виставка-пам`ять «Смертельний шлях»

До роковин трагедії Бабиного Яру у вестибюлі нашого НВК була розгорнута      виставка-пам’ять «Смертельний шлях». На виставці представлені документальні фотоматеріали, пошуки істориків, спомини, документи. Виставка занурює відвідувачів у трагічну атмосферу осінніх днів 1941року – днів, коли нацисти почали знищення київського єврейства. Трагедія Бабиного Яру стала для українців занадто гірким уроком, болючим шрамом в українській історії, яку має знати кожен, щоб уникнути повторення давніх помилок.

У 1941-1943 роках, під час Другої світової війни, Бабин Яр став місцем масових страт і поховань, величезною братською могилою, де тільки згідно з офіційними даними, загинуло понад 100 тисяч осіб різних національностей, мирних жителів, військовополонених, підпільників, партизанів, націоналістів.

Час може зарубцювати рани, та він безсилий загасити нашу пам’ять. Нехай проростає в наших душах пам’ять; в наших умах – бажання знати і розуміти; в наших серцях – рішучість всіма силами берегти один одного. Щоб ніколи більше солдати не вбивали дітей.

Виставка-пам`ять «Смертельний шлях»

День пам’яті трагедії Бабиного Яру

В історії нашого народу багато трагічних сторінок. Однією з них є Бабин Яр – символ трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі.

Сьогодні наш НВК  приєднався до української спільноти щодо вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру.
             Вчителі історії розповіли дітям про страшні події того часу. Учні переглянули  презентацію «Смертельний шлях», матеріали якої розповідають про смертельний шлях  до Бабиного Яру, знищення в урвищі військовополонених, учасників підпілля, цивільного населення та особисті речі жертв нацизму. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих.

Бабин Яр – страшна сторінка в історії всього людства. Понад сто тисяч людей стали жертвами спотвореного світогляду та нелюдської жорстокості. Усі ми маємо пам‘ятати про цей злочин, щоб ніколи знову не допустити його жахливого повторення. Бережімо вічну пам‘ять про невинних.

День пам’яті трагедії Бабиного Яру