Daily Archives: Листопад 27, 2020

Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни

Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть точна цифра. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.

Напередодні Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті померлим від голоду», на початку уроків вчителі та учні вшанували хвилиною мовчання жертв Голодомору. Вчителі історії провели години пам            `яті і скорботи «Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця».

Учні читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролики Українського інституту національної пам’яті.

Голодомор – трагедія українського народу

Щорічно, в четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв Голодомору.

Щохвилини з вересня 1932-го року по липень 1933-го помирали щонайменше 17 осіб, щогодини – більше 1000, щодня – понад 24 тисячі. За десять місяців Україна втратила майже чверть свого населення. Під час Голодомору, за оцінками дослідників, померло від 7 до 10 мільйонів чоловік. Голодне лихоліття найбільше вразило дітей.