Daily Archives: Січень 27, 2023

Крути – символ національного відродження

Сьогодні на уроках історії з учнями 7-А, 7-Г, 7-Е, 8-Г класів вшанували пам’ять Героїв Крут.
29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.
Бій під Крутами був оборонною операцією, яка зупинила на кілька днів наступ переважних сил ворога. Ця битва символізує патріотизм, стійкість і самопожертву української молоді в боротьбі за державність. Вічна пам’ять всім загиблим за боротьбу Незалежної України!

Пам‘ять не вмирає

29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
Тоді українські вояки й добровольці зупинили на кілька днів наступ більшовиків на Київ. Затримавши російського ворога, владі Української народної республіки вдалося розгромити повстання російської п’ятої колони «на заводі Арсенал» у Києві, а головне – укласти Брестський мирний договір й досягнути визнання УНР суб’єктом міжнародних відносин.
За 100 років не змінився ні ворог, ні його методи війни.
На початку березня 2022 року неподалік місця подвигу Героїв Крут знову відбулися бої захисників України з російськими окупантами, які наступали на Київ. Через 104 роки під Крутами наші війська зупинили наступ ворога, завдали йому болючих втрат, захистили місто Ніжин на Чернігівщині.
Ми маємо реальний шанс завершити цю боротьбу, бо наше суспільство зробило свій вибір на користь вільного демократичного розвитку власної держави. Тож до Перемоги!

День пам’яті жертв Голокосту

Голокост, Шоа – приклад геноциду, свідомого вбивства великої групи людей, як правило, тому, що вони належать до певної національності, раси чи релігії.

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.

Голокост був систематичним, державним переслідуванням і вбивством шести мільйонів європейських євреїв. Голокост був тривалим процесом, що відбувався по всій Європі з 1933 по 1945 роки німецькою нацистською партією на чолі з Адольфом Гітлером. Майже сім із кожних 10 євреїв у Європі вбили через їхню ідентичність.

У світі існують десятки музеїв Голокосту, сотні пам’ятників жертвам, Голокост відображено у літературі, кіно, музиці, образотворчому мистецтві.

Пам’ять про людей, які рятували світ, обов’язково мусить залишитись для наступних поколінь. Тоді на Землі не переведуться люди, які у разі потреби зможуть врятувати світ.

Ми повинні вивчати Голокост, щоб наші діти ніколи не стали ні жертвами, ні катами, ні байдужими до трагедій інших.

Бій за майбутнє

Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі.
Нехай смерть Героїв буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину!

Крути. Пишемо історію!

Голокост – це жах, це біль

З нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту в бібліотеці нашого ліцею діє книжкова виставка-спомин “Голокост – це жах, це біль” Пропонуємо всім бажаючим ознайомитися з виданнями, які представлені на виставці, та вшанувати світлу пам’ять мільйонів безневинно убитих людей різних національностей.

Екскурсія до бібліотеки “Книги шукають друзів”

27 січня учні 1-В класу вперше завітали до бібліотеки нашого ліцею. Школярів радо зустріли бібліотекарі, які розповіли дітям про бібліотеку та познайомили учнів з правилами користування та поводження з книгами та підручниками. На завершення екскурсії діти переглянули мультфільм “Казка про загублену книжку”. Усміхнені обличчя дітей та їх слова вдячності свідчили про те, що екскурсія їм дуже сподобалася. Сподіваємося, що діти стануть постійними читачами нашої бібліотеки.