Daily Archives: Березень 20, 2023

Дивовижний світ поезії

У 8-Б класі вчителем Топчій А.В. була проведена поетична хвилинка, присвячена дню народження Ліни Костенко.
Учні прослухали вірші поетеси, згадали твори, які вивчали в попередніх класах, переглянули відеоряд.
Діти поринули у дивовижний світ поезії Ліни Василівна, який нікого не залишив байдужим.

На каву з Ліною Костенко

19 березня святкує день народження душа української поезії – Ліна Костенко. Своїм життям і творчістю вона засвідчує несхитну мужність, палку любов до України. Ліна Костенко – одна із тих митців, хто не втратив людської гідності в часи переслідувань. Її слово надихає й окрилює, об’єднує нас навколо спільних цінностей та української ідеї.

Ліна Костенко – геній слова

19 березня- День народження відомої української письменниці Ліни Костенко.
Поетесу вважають генієм слова, залізною жінкою та невичерпним джерелом мудрості. Її твори надихають, змушують замислитися над вічними темами: добра та зла, правди та брехні.
Учні 10-А класу на уроці з теми «Легендарна Ліна Костенко» послухали вірші поетеси, пісні, розповіли про її життєвий та творчий шлях.

Є поети для епох

«Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі..»
Саме ці слова стали девізом до уроку, присвяченому поетичній творчості Ліни Костенко, день народження якої святкували вчора, 19 березня. Учні й учениці 11-Г класу разом із Рудницькою О.А. поринули у дивовижний світ поезії Ліни Василівни. Кожен представив улюблений вірш, а також послухали авторське виконання віршів поетесою, Богданом Ступкою, переглянули відеоряди.
Поезія нікого не залишила байдужим, і це найважливіше!

Поезія для мене – то є скарб!

До дня народження нашої сучасниці вчителем української мови та літератури Ляхімець Н.М. у 9-Б класі було проведено урок видатних особистостей «Легендарна Ліна Костенко».
Учні спробували з’ясувати, які ж легенди овіяли ім’я талановитої письменниці. На уроці мова йшла про дитячі мрії поетеси, її перші вірші, активну громадянську позицію, її принциповість і ризикованість, небайдужість і витривалість, щирість і шляхетність. Ми пишаємося тим, що є сучасниками однієї з найвідоміших геніальних українок за всю історію державності України.

Ліна Костенко і сьогодення

До Дня народження Ліни Костенко в 6-Є класі вчителем української мови та літератури Роєнко А.Є.
проведений літературний захід «Ліна Костенко і сьогодення». Учитель провела учнів сторінками життя відомої поетеси. Діти поринули в минуле цієї сильної духом жінки, переглядаючи відео про життєвий та не завжди легкий творчий шлях поетеси – шістдесятниці.
На заході учні читали вірші напам’ять: «Крила», «Життя іде, і все без коректур» та ознайомились з історією написання багатьох інших поезій.
У багатьох рядках відомої письменниці звучать пророчі слова, що ніколи Україна не зможе побрататися зі своїм північним сусідом росією! Саме ці слова звучать сьогодні, як ніколи, актуально….
Відвідавши бібліотеку, переглянули добірку книг Ліни Костенко та ознайомились з її пейзажною лірикою.
Поетеса завжди писала, як думала. Як думала, так і жила.
Ліна Костенко – це літературний цвіт нашої нації.

Магія слова Ліни Костенко

«І якби на те моя воля,
Написала б я скрізь курсивами:
-Так на світі багато горя,
Люди, будьте взаємно красивими!…» –
такий лейтмотив мала виховна година, присвячена душі нашого народу – Ліні Василівні Костенко. Діти 10-Г класу з гордістю й захопленням презентували свої повідомлення про видатну поетесу, ділилися враженнями від прочитаних її поезій.
Віриться, що цей урок залишить слід у серцях підростаючого покоління українців!

Легенда, живий класик – Ліна Костенко

У 6-Е класі вчителем української мови та літератури Ткачук Н.Т. було проведено тематичний урок на тему «Легенда, живий класик – Ліна Костенко».
Учні дізналися багато цікавих фактів про життя і творчість великої поетеси. Розказували вірші напам’ять, а ще слухали вірші поетеси у виконанні сучасних співаків, акторів і спортсменів.