Апробація ЗНО з біології

Система освіти України зазнає суттєвих змін, спрямованих на її покращення. Зазнала суттєвих змін як система вступу до вищих навчальних закладів України, так і система зовнішнього незалежного оцінювання (далі – ЗНО), продовжують змінюватися й умови проведення державної підсумкової атестації (далі – ДПА), вступу до вищих навчальних закладів тощо.

Тож готуватися до ЗНО почали вже зараз: на Київщині, як і в Україні загалом, проводять апробацію тестових завдань із різних дисциплін. Учасників для апробації ЗНО відбирають з дотриманням статистичної вибірки. Його схема запропонована Міносвіти. Сьогодні ж, 6 грудня, свої знання з біології перевіряли 15 випускників нашого закладу. Результати вони дізнаються орієнтовно за три тижню.Тест зовнішнього незалежного оцінювання з біології у 2018 році складається із завдань трьох форм: завдань з вибором однієї правильної відповіді, завдань на встановлення відповідності («логічні пари»), завдань з вибором трьох правильних відповідей із трьох груп запропонованих варіантів відповідей.

Загальна кількість завдань тесту з біології – 48, на виконання яких учасникам буде відведено 120 хвилин.

За вибором випускника результат виконання завдань сертифікаційної роботи може бути зарахований як державна підсумкова атестація з біології.

Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи, – 80.

Варто зазначити, що ЗНО у 2018 році проводитиметься з 22 травня по 13 червня. Кожен зареєстрований учасник має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів (українська мова і література, історія України/математика, на вибір: біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови). Серед змін, зокрема, новий формат тесту з іноземної мови — додається аудіювання.

Український центр оцінювання якості освіти продовжує підготовку до проведення зовнішнього незалежного оцінювання випускників шкіл та вступників до вишів у 2018 році.

Зокрема, Центром затверджені загальні характеристики сертифікаційних робіт ЗНО, якими визначено форми тестових завдань з усіх предметів, час на їх виконання, методологію оцінювання, розподіл за частинами, що зараховуватимуться як державна підсумкова атестація та вступний іспит до вишів тощо.

Зміни структури зазнали майже усі тести ЗНО, однак найсуттєвіші зміни внесено до сертифікаційних робіт з англійської, іспанської, німецької та французької мов – вони отримали нову частину тесту «Аудіювання». Через це на виконання завдань мовних тестів у 2018 році буде відведено більше часу. Загальна тривалість роботи з тестом з іноземної мови відтепер складатиме 150 хвилин.

Також Центром затверджені критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю для тестів ЗНО з української мови, англійської, французької, німецької та іспанської мов, а також критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю ЗНО з математики.

Окремим наказом УЦОЯО затверджені схеми нарахування балів за виконання завдань тестів зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році.

Зовнішнє незалежне оцінювання 2018 року буде проводитись за програмами затвердженими наказом Міністерства освіти і науки. На підставі зазначених програм будуть укладатися тестові завдання для проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

У 2018 році зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 22 травня і триватиме 13 червня.

Результати ЗНО можуть бути оскаржені відповідно до чинного законодавства.