Бібліочаювання «За чашкою чаю»

Прийшла зима, пора, коли особливо хочеться затишку, тепла, приємного спілкування у колі друзів за чашкою ароматного чаю.
Тож у бібліотеці нашого НВК було  організовано  бібліочаювання  «За чашкою чаю», присвячене  Міжнародному дню чаю, який відзначається щорічно 15 грудня.
На чайну церемонію бібліочаювання завітали учні 6-Г класу нашої школи. Яких тільки чаїв не було: чорний, зелений, білий, червоний, з домішками фруктів та квітковими пелюстками.Кожен міг дібрати напій собі за смаком.

Спокійний стан духу – необхідна умова церемонії. Тож всі присутні смакували запашні чаї, насолоджувалися печивом та цукерками. Чаювання супроводжувалося задушевними розмовами та цікавими бесідами.

Чай – один з найдавніших напоїв, вживання якого нерозривно пов’язане з національною культурою, господарством та історичними традиціями багатьох народів.

Елегантно пити чай світ навчили китайці. Саме у Китаї зародилися традиції проведення чайних церемоній. Напій обов’язково повинен бути щойно приготовленим, адже “свіжозаварений чай – бальзам, чай залишений на ніч – змія”.

Чаювання – один з чисельних засобів досягнення внутрішньої гармонії, пошуку свого місця в житті.

У теплій, затишній, довірливій атмосфері учні ознайомили присутніх з історією походження чаю, традиціями чаювання у різних країнах, цікавими фактами про чай та нюансами чайного етикету. Заряд позитивних емоцій від спілкування, отримали присутні у своєму дружньому колі.

Доповненням до церемонії стала виставка-знайомство “Бібліо-чаювання ”, на якій була представлена цікава інформацією про чай.

Аромат цілющого тонізуючого напою манив та зігрівав, а розмова звеселяла серце кожного, хто брав участь в цьому заході. Дійсно, спільне чаювання підтримує дружні відносини, зміцнює бажання зберігати добрі традиції. Спокій і мир — обов’язкові умови чайного дійства. Учасники церемонії насолодилися довершеними смаками чаїв та отримали приємні емоції і заряд гарного настрою.

«За чашкою чаю»