Бій під Крутами в пам`яті народній

0-02-0a-944b7733cf4c56e1e09c93de387e87fb6c9c1661a92bf530b6f37503c31dc0d2_180cc0ba

Героїчною і водночас трагічною сторінкою в історії України є загибель українських захисників на залізничній станції Крути 29 січня 1918 року. Біля 400 вояків, серед яких були студенти, курсанти, козаки протистояли 4-5 тисячному угрупуванню Червоної гвардії під командуванням есера Михайла Муравйова. Угрупування йшло на Київ, де саме у цей час почалося більшовицьке повстання. Бій йшов близько 5 годин. Потім загони добровольців відступили, розібравши перед цим залізничні колії. 27 молодих людей потрапили у полон до більшовиків і після тортур були страчені.

З метою формування почуття патріотизму, поваги до історії держави, а також розвитку інтересу учнів до подій минулих років сьогодні вчитель історії Гуцаленко М.О. разом з учнями 7-Г класу організували та провели урок «Бій під Крутами в пам`яті народній» для учнів 7-х класів.

Ведучі заходу пройшлися сторінками історичних подій, розповіли про значення цієї битви в історії України. Наголосили та тому, що є багато аналогій з подіями 1918 року та сучасністю. Тоді Україна намагалася відстояти свою незалежність у боях з більшовицькою Росією і зараз відбувається теж саме. Про історію Крут семикласники переглянули фільм.

29 січня 1918 року – це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації. Жертовності та героїзму Крут забувати не можливо.

Бій під Крутами в пам`яті народній