Хімія – це цікаво

          Найдивовижніше пора-зима. Багато свят очікують нас,але діти більш усього чекають свято Нового року. Всі чекають новорічних див.

А ви коли-небудь творили дива? А я творив! Ні, я не витягував кроликів з капелюха, не показував фокусів з картами… Але напередодні цього Нового року мені пощастило творити дива.

Дива ми творили разом із однокласником Качановим Микитою.

За допомогою хімічних реактивів із звичайного яйця і картоплини створили “підводний човен”, навчилися писати невидимі таємні послання, виростили хімічну “фараонову змію”, виготовили  «вино» із «води», а потім знову перетворили його на «воду», а ще приготували «смачне та корисне молоко».

А як напередодні свят без феєрверків?  Ми всі любимо феєрверки, яскраві, різнобарвні. Всі вони засновані на реакції горіння. А забарвлення полум’я надають метали солей. Кожен метал забарвлює полум’я в окремий колір. Іноді наше око не може вловити цієї різниці, але спеціальні прилади –  спектрометри – легко розпізнають ці метали. Спектри металів – це їхні «відбитки пальців», індивідуальні і неповторні. Вони дозволяють розпізнати будь-який метал і навіть оцінити його кількість.

Усіх з наступаючим Новим роком. Веселих свят.

Купрій Олександр, 8-Б

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>