Наша мова калинова

День української писемності та мови традиційно відзначають 9 листопада вже 23 роки поспіль.

Свято було засновано в листопаді 1997 року.

За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі. Дослідники вважають, що саме з Нестора-літописця починається писемна українська мова.

Упродовж століть українська мова, так само як і її носій – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус, але зазіхання на неї не припиняються.
           Традиційно до свята проводиться радіодиктант національної єдності, який проходить на Українському радіо. Таку акцію започаткували 2000 року. Так, щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

Долучились до написання радіодиктанту вчителі та учні нашого НВК.
            Нам усім варто докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти та писати. В іншому разі вона стане виключно «солов’їною».

Наша мова калинова