#Не_ведись

 правила безпечного користування Інтернетом для вашої дитини

У рамках акції «16 днів проти насильства». Поради батькам

Що таке секстинг та чим він небезпечний?

Секстинг це надсилання інтимних фото або відео із використанням сучасних засобів зв’язку. Діти можуть надсилати такі матеріали як знайомим, так і не знайомим їм у реальному житті людям.

Багато причин, що секстинг цікавий для дітей: із його допомогою вони вивчають власну сексуальність, виражають довіру, а ще часто вважають, що це безпечніше, ніж сексуальні стосунки. Також діти надсилають такі зображення, або пофліртувати, або отримати комплімент та привернути до себе увагу. І, в разі позитивного відгуку, у них може виникнути залежність від цих приємних почуттів.

У 2017-2018 роках національна гаряча дитяча лінія “Ла Страда-Україна” отримала 2627 запитів щодо секстингу.

Секстинг може призвести до дуже тривожних наслідків. Матеріали подібних переписок можуть бути оприлюднені, що часто призводить до кібербулінгу та булінгу дитини у школі. Крім того, коли дитина вже у дорослому віці вступає до вищого навчального закладу чи шукає роботу, то інформацію про кандидатів часто перевіряють в Інтернеті і такі матеріали можуть завадити здійснити мрію.

 

Чому діти можуть надсилати свої оголені фото?

У підлітковому віці відбувається багато змін у мозку дітей. Вони починають розвивати свою ідентичність, відділятися від батьків та досліджувати свою сексуальність. Це триває десь до 25 років. Підлітки експерементують та вивчають, хто вони є. Це нормальний процес.

Але смартфони змінили дитинство та створили у дітей “ілюзію спальні”. Це значить що у дитини завжди є доступ до Інтернету, і найчастіше вона користується ним саме у своїй кімнаті – без відома дорослих. При цьому діти почуваються захищеними, оскільки вони знаходяться у фізичній безпеці. В такій ситуації неочевидний зв’язок між їхніми діями онлайн та проблемами офлайн і вони готові на більш ризиковані дії.

Як діяти, якщо дитина надіслала свої інтимні фото чи відео і вони стали об’єктом розповсюдження?

Заспокоїтися та підтримати дитину. Подякуйте їй за довіру та за те, що вона прийшла із цією проблемою саме до вас. Висловіть їй свою підтримку та розуміння, скажіть, що розумієте, наскільки це важливе питання, та що завжди будете на її боці.

 

Після чого обговорити із нею наступні питання:

  • Чому дитина зробила ці фото?

Це питання важливо задавати без тиску, не звинувачуючи дитину у скоєному, аби зрозуміти її мотивацію та характер стосунків із тими, кому вона їх надіслала. Можливо дитину змусили їх зробити.

 

  • Кому та чому фото були надіслані?
  • Хто, коли та чому почав їх поширювати?
  • Де вже бачили фото і хто їх бачив?

Це вам допоможе швидше їх видалити.

  • Чи задіяні у розповсюдженні дорослі?

Якщо відповідь на це питання “так”, то варто негайно звертатись до Поліції, бо такі дії, скоєні повнолітніми – це злочин.

 

Далі треба спокійно, але швидко діяти.

Зробити скріншот (знімок екрану) сторінки, на якій опубліковані світлини.

Звернутись разом із дитиною до служби підтримки соціальних мереж із проханням видалити ці матеріали, як такі, що є інтимними матеріалами із дітьми.

Зв’язатися із батьками дитини, що розповсюджує матеріали та спокійно пояснити про порушення. Скоріше за все вони будуть здивовані та занепокоєні так само як і ви, тому зберігайте спокій та повагу.

Якщо ситуація не вирішується, то можна звернутись до школи, де навчається дитина, що публікує фото, або до Поліції.

У випадках, коли почався кібербулінг дитини, треба на деякий час обмежити або припинити користування соцмережами.

 

Які ще є сексуальні ризики для дитини в Інтернеті та що робити, можна дізнатися за посиланням   https://stop-sexting.in.ua/parents/