Обласний майстер-клас

Нещодавно на базі  школи відбулося 2 заняття  майстер-класу учителя-методиста Ковалик І.М. «Діяльнісний метод на уроках зарубіжної літератури як ефективний засіб формування  ключових компетенцій учнів» для вчителів зарубіжної літератури Київської області.

У заході брали участь:

Химера Наталія Володимирівна, завідувач навчальної лабораторії методики викладання зарубіжної літератури КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»;

Резніченко Рита Сергіївна, методист міського методичного кабінету відділу освіти Бучанської міської ради.

Друге заняття було присвячене темі «Особливості використання діяльнісного методу навчання на уроках аналізу та інтерпретації художнього твору».

На першому етапі заняття, теоретичному,  учасники майстер-класу розглянули етапи, шляхи та  прийоми  організації роботи учнів  з текстом художнього твору. Учителі обговорили як традиційні прийоми залучення учнів до роботи з текстом (складання плану до твору або до його уривку, підбір запитань до прочитаного тексту,  переказ тексту, виразне читання, інсценування тощо), так і інноваційні прийоми (створення скрапбукінгу, кардмейкінгу, буктрейлерів, «дудлів»).

Практична частина майстер-класу проводилася у формі імітаційної гри. За активної участі присутніх були проведені три фрагменти навчальних занять, під час яких демонструвалися  активні прийоми роботи  з текстом художнього твору, а саме: створення  міні-проекту «Один день із життя героя» як ефективний діяльнісний прийом роботи над текстом роману О.Пушкіна «Євгеній Онєгін»; літературний аукціон на уроці зарубіжної літератури як засіб аналізу художнього образу; використання настільної гри із зарубіжної літератури на уроках у 5-7 класах – ефективний прийом активізації пізнавальної діяльності учнів.

Останній етап роботи майстер-класу було проведено у формі   методичного калейдоскопу –   учасники майстер-класу презентували виконання  домашнього  завдання (розробка уроків формування фонових знань із використанням діяльнісного методу навчання).

Майстер-клас Майстер-клас 1