Пантелеймон Куліш – особистість, письменник, мислитель!

Історія будь-якої країни – це імена і події. Одним із найбільш знакових імен, що репрезентують історію України, є Пантелеймон Куліш – ключова постать українського національного відродження у ХІХ-ХХ століттях та як казав Іван Франко «перворядна зірка», «корифей нашої літератури».

У цьому році Україна відзначає 200-річчя з дня народження видатного письменника. Він був подвижником, енциклопедистом, особистістю масштабу діячів італійської епохи Відродження. А саме життя його за наповненням мало майже шекспірівський розмах. Письменник, поет, драматург, історик, фольклорист, етнограф, критик, публіцист, редактор, видавець.

За причетність до Кирило-Мефодіївського братства був ув’язнений і відправлений у трирічне заслання. Автор абетки української мови, автор першого перекладу «Біблії» українською мовою і перекладів тринадцяти п’єс Шекспіра. Куліш писав також і про тяжку історію України.  Не дивно, що найбільшої слави письменник досяг як автор першого історичного роману українською мовою «Чорна рада», що описує події, які відбулися після Переяславської угоди 1654 року — боротьба за гетьманування після смерті Богдана Хмельницького.

У бібліотеці нашого НВК оформлено відкритий перегляд літератури та фотоматеріалів «Пантелеймон Куліш – особистість, письменник, мислитель». Бібліотекарі відібрали найкращу літературу про життя П.Куліша, а також його твори. Зібрані матеріали явно свідчать, що Кулішів доробок ‒ колосальний. Та лише одинокі діячі нашого минулого можуть зрівнятися з ним у кількості і якості написаного!