Педагогічна рада “Кейс-уроки як сучасний тренд в освіті”

Людина, яка відчула вітер змін, має будувати не щит від вітру, а вітряк

Стівен Кінг

Зимові канікули – це час не лише для різноманітних розваг, а і для цікавих творчих зустрічей. Наші креативні і працьовиті вчителі сьогодні зібрались в актовій залі на педагогічній раді «Кейс-урок як сучасний тренд в освіті», на якій в нетрадиційній формі розглянули актуальне питання пошуку цікавих методів навчання і креативних форм проведення занять. Адже в сучасному світі потік інформації вимагає застосування таких методів навчання, які дозволили б ефективно передавати доволі великий обсяг знань, забезпечили високий рівень оволодіння матеріалом, який вивчається. Сьогодні основні методичні інновації пов’язані з використанням активних, або як їх ще називають інтерактивних, методів навчання. Інтерактивними технологіями, які останнім часом найчастіше застосовують у навчанні, є кейс-технології. Вони дають змогу розвивати навички аналізу та критичного мислення, виявляти різні погляди і точки зору. Кейс-технології можна застосовувати при викладанні будь-яких предметів, якщо основні завдання, поставлені на уроці, — навчити критично мислити, ухвалювати рішення, аналізувати, плідно спілкуватися, підвищувати креативність.
Кейс-уроки – це навчальний матеріал, структурований в особливому форматі. Він складається з 6 або 10 розгорток, які системно відображають розділи шкільної програми, а також суміжну інформацію за межами шкільної програми. Кейс-уроки включають в себе не тільки предмети шкільної програми (інваріантний блок), а також і варіативний блок дисциплін, який забезпечує індивідуальний характер розвитку школярів і враховує їх особистісні особливості, інтереси і схильності.

Щоб не порушувати святкову атмосферу, кейс-урок було проведено на тему «З новим роком». Педагоги із задоволенням поринули в цікаві новорічні завдання, відчуваючи себе в ролі учнів вільно висловлювали свої думки, висували гіпотези, демонстрували вокальні здібності. І на завершення отримали новорічні передбачення на 2018 рік. Сподіваємось, що такого позитивного настрою та енергетичного запалу вистачить нам всім до завершення навчального року.

Педагогічна рада