Подорож до Бердичева та Вінниці

Незабутні враження… Кожен може згадати щось особливе, але учні 8 та 9 класів та їх класні керівники Рудницька О.А., Зарицька С.А., Кот Н.М. та Гончар Т.В., мабуть, обов’язково згадають одноденну поїздку до міст Бердичева та Вінниці.

Що ж цікавого там побачили, що здивувало?

Відвідали діти краєзнавчий  музей, де почули, що справжня історія Бердичева почалася у 1630 році, коли тодішній його власник, київський воєвода Ян Тишкевич подарував замок католицькому ордену босих кармелітів. 1634 року Бердичівські кармеліти заклали “дольний” (підземний) Маріїнський костьол, в якому встановили чудодійну ікону Божої Матері. Нині Бердичівський монастир-фортеця є символом та головною окрасою міста. А ще у місті зберігся костьол, у якому вінчався Оноре де Бальзак. Звичайно, і монастир відвідали, і про письменника Джозефа Конрада та його твори довідалися, а потім поїхали до Вінниці.

Екскурсію Вінницею розпочали з відвідування цікавого і масивного комплексу будівель, який називають Мурами. Це залишки оборонно-фортифікаційного комплексу XVII-XVIII століть, який належав ордену єзуїтів. Поруч із єзуїтами заснували свій монастир домініканці. Костел домініканського монастиря входив до системи укріплень Мурів. У 1832 р. після потужної хвилі урядових гонінь на католицькі общини Правобережної України костел передали у відання православного духовенства і перетворили на Преображенський кафедральний собор, який сьогодні є національною пам’яткою архітектури. Будівля розташована в історичному центрі міста, серед комплексу середньовічних фортифікаційних споруд Мури, які складалися з монастирів єзуїтів, домініканців і капуцинів.

Під час екскурсії Вінницею ми доторкнуся до різних історичних епох, побачили безліч історичних пам’яток. Серед визначних культових споруд Вінниці вирізняється монастир капуцинів і костел Матері Божої Ангельської, що був побудований 1761 р. за кошти старости Людвіга Калиновського.

Сучасною цікавинкою Вінниці є світломузичний фонтан «Рошен», найбільший у Європі. Фонтан «Рошен» збудований у руслі річки Південний Буг поблизу острова Кемпа. Звичайно, ми дочекалися вечора, щоб помилуватись яскравим світломузичним шоу з набережної «Рошен», насолодитися неповторним видовищем падаючої води в різнобарвному світлі, переглянути фантастичні за своєю красою і казковістю сюжети, на власні очі побачити образи, які можуть створити сучасні технології.

Яскраві враження – це те, що необхідно частіше отримувати та зберігати в душі.

Вінниця