Семінар-практикум для вчителів 1, 4 класів
Мелодія починається з першої ноти,
саме вона визначає її характер.
Початкова школа – своєрідна
перша нота шкільного життя.
6 квітня у школі відбувся міський семінар-практикум для учителів 1, 4 класів з теми: «Використання освітніх технологій в навчально-виховному процесі початкової школи». У роботі семінару взяли участь учителі 1. 4 класів загальноосвітніх навчальних закладів міста.
Теоретичний блок семінару-практикуму відкрила методист міського методичного кабінету Цвєткова Н. Д. У своєму виступі Наталія Дмитрівна звернула увагу учителів на доцільність упровадження інтегральної технології у початкових класах, а також проведення бінарних уроків як однієї з форм реалізації міжпредметних зв’язків. Керівник міської методичної комісії учителів 1, 4 класів Крикун С.В. провела з присутніми цікаві інтерактивні вправи. А заступник директора з НВР Яблонська Л.Б. познайомила присутніх з освітніми технологіями, які використовують учителі початкових класах на своїх уроках.
Практична частина семінару-практикуму почалася з уроку навчання грамоти у 1-А класі за педагогічною технологією «Росток» з теми: «Українська народна казка «Коза-Дереза» Урок провела досвідчений та творчий учитель початкових класів Піддубна Наталія Михайлівна. Присутні учителі поринули у світ казки та театрального дійства. Маленькі першокласники продемонстрували своє знання скоромовок та вміння швидко їх розповідати. Під час вправи «Мікрофон» розповіли, що вони знають про казки. Діти працювали в групах, виконували творчі завдання, встановлювали відповідності. Справжньою родзинкою уроку була інсценізація кінцівки казки. Маленькі актори були дуже щирими і артистичними. Наталя Михайлівна вміло допомагала дітям вивчати нове і невідоме. Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості. І хто як не ми повинні створити їм цю казку…
Продовжила роботу семінару учитель початкових класів Клименко Ганна Леонідівна, яка провела майстер-клас з використання нетбуків у навчально-виховному процесі. Ганна Леонідівна зауважила, що час невпинно крокує вперед… До школи приходять нові покоління дітей, які живуть в інформаційному, динамічному, емоційно напруженому середовищі. Предметами загального вжитку вже давно стала комп`ютерна та цифрова техніка, наші діти виростають серед сучасних інформаційних та цифрових комунікаційних технологій. Отже, ми маємо йти з часом в ногу, тому до традиційних складових навчального процесу – підручника, дошки, крейди має додатися комп’ютер. Усі присутні педагоги мали змогу потренуватися у виконанні завдань, які виконують учні 4-А класу під час уроків.
Завершився семінар практикум за круглим столом, де усі учасники семінару отримали методичні рекомендації, обмінялися думками, висловили захоплення від побаченого на уроці та від участі у майстер-класі.