Слава козацька не вмре, не загине!

20181011_144019

    Свято Покрова Пресвятої Богородиці для нас, українців, свято християнське і національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу.

    Свято Покрови було найбільшим святом для козаків. Цього дня у них відбувалися вибори нового отамана. Наші лицарі вірили, що свята Покрови охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву – Козацька Покрова. З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається ще й як день українського козацтва.

     До цієї дати бібліотекарі організували книжкову та ілюстративну виставку «Слава козацька не вмре, не загине». Виставка присвячена найбільш яскравим постатям Війська Запорізького, їх державній діяльності. Також діти могли ознайомитися з книгами про славні козацькі традиції, історію виникнення козацтва в Україні, побут і життя козаків на Січі.

   Це свято – данина любові до захисників Батьківщини, до ветеранів Другої світової війни та нинішніх наших захисників – учасників бойових дій.

Слава козацька не вмре, не загине

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>