Співпраця продовжується…

В рамках дослідно-експериментальної роботи Всеукраїнського рівня з теми «Розроблення методичної системи викладання природничо-математичних дисциплін на засадах компетентнісного підходу» учителі нашої школи співпрацюють з науковцями інституту педагогіки АПН України, апробують та впроваджують в навчання запропоновані ними методичні системи, здійснюють обмін ідеями “теорії з практикою”. Так, учителі біології Андрієвич Олена Василівна та Титов Олександр Ігорович впроваджують в життя напрацювання наукового співробітника відділу біології, хімії та фізики Інституту Педагогіки НАПН України Олександра Григоровича Козленка.

А сьогодні учні 10-А та 10-Б класів на уроці біології мали можливість попрацювати з науковцем особисто. Так як Олександр Григорович мав на меті вивчення рівня засвоєння знань дітьми навчального матеріалу засобами моделювання, спершу учні повторили поняття «модель» та «моделювання», розглянули  запропоновану класифікацію моделей та схему вивчення моделі на інтуїтивно зрозумілому прикладі.

Потім школярам було запропоновано попрацювати в групах над різними варіантами моделей, а саме: «Генетичний код в реченнях», «Кодування української нуклеотидами», «Розміри кодонів», «Різновиди кодонів», «Линва та хромосоми», «Модель нуклеосоми», «Шкарпетковий каріотип», «Хромосоми як тексти». Завдання досить незвичні для класичного викладання предмету. Діти створювали орігамі, працювали з художньою літературою («Гаррі Поттер»), кодували різноманітну інформацію. Було дуже цікаво і захопливо. Сподіваємось на продовження творчої співпраці.

Компетентнісний підхід до вивчення біології