Топ 10 книг, які варто прочитати на карантині

поради

Вже набридло слово, яке починається на букву «к» і закінчується на букву «н»? Попереду ще багато днів роботи з дому, навчання з квартири, прогулянок на балконі. Життя не зупинилося і обов’язків у вас навряд чи стало менше. Але якщо у вас з’явилося 1 додаткова година, яку ви не витрачаєте на дорогу до школи чи на додаткові заняття – радимо використати її з користю і приємністю. Ні, не гортати стрічку у Ютубі  чи Інстаґрамі. Читати книги!

Ми обрали для вас 10 крутих книг на БУДЬ-ЯКИЙ вік та смак, які відволічуть від перегляду пранків Ютубу чи танців Тік Току!

11. 36 і 6 котів-компаньйонів  (Галина Вдовиченко)

Самотнім бабусям і дідусям, що живуть у старечому будинку, потрібні помічники. А декому з великого котячого гурту час повчитися піклуватись про інших. Старенькі та 36 і 6 котів зустрінуться. Це знайомство приведе до неймовірних змін у житті людей і котів. Котів, які стануть не лише компаньйонами, але й футболістами і театральними акторами.

https://findbook.in.ua/books/36-i-6-kotiv

 

 

2

2. Сузір’я Курки (Софія Андрухович і Мар’яна Прохасько)

Головною героїнею цієї історії є не дівчинка, а бабуся Марія, яка живе разом зі своєю куркою Марічкою. Марія вимушена відправитися в темний ліс і зіштовхнути віч-на-віч зі своїми страхами, щоб допомогти своїм близьким друзям. На жінку та її домашню улюбленицю чекають цікаві пригоди, відкриття і небезпеки. Видання містить оригінальні ілюстрації, які розкривають зміст тексту. «Сузір’я курки» — це книга про дитинство і старість, єдність людини і природи. Вона вчить справжній дружбі, сміливості і кмітливості. Книга увійшла до каталогу «Білі круки» у 2017 році.

https://findbook.in.ua/books/suzir-039-ia-kurki

https://findbook.in.ua/books/suzir-039-ia-kurki

 33. Детективи з Артеку  (Андрій Бачинський)

Четверо друзів — Оленка, Сашко, Сергійко і Антон — познайомилися в літньому таборі. Вони випадково дізналися про скарби славнозвісної Міледі і вирішили їх відшукати. Друзів чекають небезпечні пригоди, двобій із викрадачами музейних цінностей і безліч кумедних ситуацій. Книжка не ілюстрована, але дуже легко сприймається. Призначена для дітей середнього шкільного віку. Історія «Детективи з Артеку» вкотре нагадує читачам, як добре мати справжніх друзів.

https://www.rulit.me/books/detektivi-v-arteku-abo-komanda-skarboshukachiv-download-free-543768.html

https://www.rulit.me/books/detektivi-v-arteku-abo-komanda-skarboshukachiv-download-free-543768.html

4

4. Все починається в 13 (Валентин Бердт)

Якщо ти підліток, то від літнього відпочинку в селі не чекаєш нічого, крім нудьги. Саме так почувалися герої нової повісті Валентина Бердта «Все починається в 13». Проте несподівано для себе вони потрапляють у справжні пригоди, наповнені містикою та паранормальними подіями – з нічними походами на цвинтар, духами померлих, відьмами, екстрасенсами. Якщо ти не з лякливих – тоді ця книга саме для тебе!

https://nashformat.ua/products/ebook-vse-pochynaetsya-v-13-621035

https://nashformat.ua/products/ebook-vse-pochynaetsya-v-13-621035

55. Чарлі і великий скляний ліфт  (Роальд Даль)

Роальда Дала називають одним з найбільших дитячих письменників ХХ століття і «літературним батьком» Джоан Ролінґ. «Чарлі і великий скляний ліфт» — карколомне продовження найпопулярнішої повісті Р. Дала «Чарлі і шоколадна фабрика» — однієї з тих книжок, які необхідно прочитати кожній дитині. Великий скляний ліфт, створений незрівнянним містером Віллі Вонкою, злітає у відкритий космос, і тут починається просто неймовірний сюжет…

https://store.ababahalamaha.com.ua/index.php/new-arrivals/charli-i-velykyi-sklianyi-lift.html

 

6

 

6. Матильда  (Роальд Даль)

“Матильда” – найпопулярніша книга Роальда Дала, одного з літературних батьків Джоан Ролінґ – авторки “Гаррі Поттера”. Матильда – геніальна дитина, проте її родичі так не вважають. Для них вона – зайвий клопіт, головний біль. І Матильда вирішує перевиховати своїх обмежених і зациклених на собі родичів, а заодно й жахливу директорку школи пані Транчбул…
1988 року “Матильду” було визнано  найкращою книжкою для дітей.

http://chtyvo.org.ua/authors/Dal_Ruald/Matylda/

 

77. Вперед, у гру! (Нік Еліопулос)

Перша пригодницька історія по грі Minecraft!

Четверо досвідчених гравців Майнкрафт мають спільну таємницю: окуляри віртуальної реальності, змайстровані вчителькою природознавства, можуть переносити друзів у гру! Але раптом виявляється, що Майнкрафт справді став реальним і небезпечним, тож єдиною надією на порятунок стає дівчинка, котра нещодавно перейшла в їхній клас…

https://www.yakaboo.ua/minecraft-vpered-u-gru.html

 

88. «Гобіт, або Туди і Звідти»  (Дж. Р.Р. Толкін)

Давно полюбився читачам у всьому світі. Історія про пригоди гобітів, чарівників та різних фантастичних істот перекладена багатьма мовами та отримала низку екранізацій і адаптацій у вигляді відеоігор. А ще навіть стала об`єктом чудернацьких досліджень: англійські студенти визначили, скільки калорій спалили гобіти на шляху до Мордора, наскільки поживним є ельфійський хліб лембас і чи зміг би вижити Фродо у битві з тролем 😉

https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=4110

 

99. «Павутиння Шарлотти» (Елвін Брукс Вайт)

Книга вийшла у 1952 році і одразу отримала схвальні відгуки критиків та читачів. До слова, твір очолив рейтинг найкращих дитячих книг від ВВС. І це не дивно, адже головний персонаж книги – миле поросятко Вілбур – не залишить байдужим жодного читача, ні маленького, ні дорослого!

https://www.rulit.me/books/pavutinnya-sharlotti-read-366337-1.html

 

 

 

10

10. «Еміль і детективи» (Еріх Кестнер)

Шанувальникам детективних історій неодмінно припаде до смаку історія західнонімецького письменника Еріха Кестнера «Еміль і детективи». Дивовижні пригоди, таємниці та загадки – у цій книзі допитливі читачі знайдуть усе це.

https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=8370&page=14

 

 

Топ порад для читання

Користь читання, як відомо, не лише розширює світогляд, збагачує внутрішній світ, робить людину розумнішою, позитивно впливає на пам’ять, але й збільшує словниковий запас, сприяє більш чіткому й ясному мисленню. Тож якщо ви дуже любите читати, але не знаєте як знайти час для цього заняття, візьміть до уваги наші корисні поради.

А якщо ви любите читати, але не знаєте як знайти час для цього заняття, візьміть до уваги наші корисні поради:

  • Плануйте час на читання

Потрібно буквально внести читання у свій розпорядок дня. Можна прокинутись на півгодини раніше і почитати зранку або поставте собі завдання почитати 15 хвилин на роботі під час обідньої перерви, а ввечері заплануйте годину наодинці із книжкою, як запланували б похід у спортзал чи зустріч із друзями. І хай це будуть такі ж важливі справи, як інші.

  • Постійно беріть книгу з собою

Так ви зможете читати кожну вільну хвилину: на ескалаторі в метро, у черзі в магазині, в очікуванні друзів у кав’ярні тощо. Ви можете подумати: «Скільки тої користі з трьох прочитаних сторінок», але таким чином за день збирається вже 10-15 сторінок – і це ви ще не прикладали жодних зусиль, щоб виокремити час на читання.

  • Спілкуватися з книголюбами

Найефективніший спосіб навчитися читати щодня — прийти в товариство книголюбів. Відвідуючи різні заходи і регулярно спілкуючись на форумах, ви зможете дізнаватися багато нового, обговорювати книги з іншими людьми і отримувати задоволення від процесу. Це створить певну мотивацію до вивчення нової літератури і збільшення обсягів бібліотеки.

  • Не думайте про швидкість прочитання

Думка про швидкість читання сильно відволікає від книги і перешкоджає отриманню задоволення. Щоб цього не відбувалося, слід порівнювати процес з яким-небудь приємним заняттям, наприклад, відпочинком на пляжі, яким хочеться насолоджуватися якомога довше. Повільне читання дозволить відчути цінність кожної сторінки.

  • Використовуйте кілька носіїв для читання

Можна завантажити собі одну книгу відразу на кілька носіїв, щоб читати її будь-де і будь-коли. Або ж читати кілька книг одночасно різними способами. Паперові книжки не завжди зручно носити із собою, особливо у громадському транспорті чи коли книга на тисячу сторінок. Натомість аудіокнижки зручно слухати дорогою на роботу, на прогулянці, коли прибираєш чи готуєш їсти.

  • Тримайте книги перед очима

Це найпростіша порада, але вона працює не гірше за інші. Якщо книжка лежить у вас біля ліжка, є більша ймовірність прочитати на ніч кілька сторінок. Якщо на першому екрані телефону у вас книжковий додаток, а не Facebook, то книгу ви прочитаєте вірогідніше, ніж стрічку новин. Також можна виділити окрему полицю для книжок, які ви хочете прочитати, щоб постійно вам про себе нагадували.

  • Кидайте книги, які вам не подобаються

Читаючи те, що вам не до вподоби, ви швидше за все уникатимете читання або читатимете повільніше. У той час як улюблені книжки читаються на одному дихання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>