Цей день в історії: 18 травня

18 травня 1944 року кримськотатарський народ був повністю депортований з Криму – своєї історичної батьківщини.
Близько 200 тисяч чоловік були вивезені в скотських вагонах в Середню Азію і на Урал. Майже половина депортованих померла в дорозі або в перші роки після депортації від різних хвороб та нелюдських умов життя.
Ряд країн світу визнали депортацію кримських татар 18 травня 1944 року геноцидом кримськотатарського народу.
Депортація 18 травня 1944 року – одна з найглибших і кровоточивих ран кримськотатарського народу.
Старшокласники разом з усім світом вшановують пам’ятну дату. Ще детальніше дослідили подію за історичними документами, свідченнями очевидців та документальними фільмами.
Сучасні учні мають знати такі події, адже за партами сидять діти, які знову змушені були покинути свою рідну кримську домівку.

Цей день в історії