У День української писемності та мови

9 листопада всюди святкують День української писемності та мови. Ми мусимо пишатися тим, що наша мова є не лише однією з найдавніших індоєвропейських мов, а й входить до трійки за милозвучністю.

Якщо з українською мовою
В тебе, друже, не все гаразд,
Не вважай її примусовою,
Полюби, як весною ряст.
Примусова тим, хто цурається,
А хто любить, той легко вчить:
Все, як пишеться, в ній вимовляється, –
Все, як пісня, у ній звучить.

І журлива вона, й піднесена,
тільки фальш для неї чужа.
В ній душа Шевченкова й Лесина,
І Франкова у ній душа.
Дорожи українською мовою,
Рідна мова – основа життя.
Хіба мати бува примусовою?
Непутящим бува дитя!
Дмитро Білоус

Цьогоріч 9 листопада в місті Біла Церква відбулося урочисте відкриття XVII Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, під час якого подячними дипломами було нагороджено ученицю 10-А класу Рудницьку Аліну за неодноразові перемоги на різних етапах конкурсу та вчителя української мови та літератури Олену Анатоліївну.

gzgmbqvgk2u ppqyigu2f94

На свято завітали почесні знані й шановані гості: Хобзей Павло Кузьмович, заступник Міністра освіти і науки України; Рогова Віра Борисівна, директор Департаменту освіти та науки Київської обласної державної адміністрації; Котусенко Олена Юріївна, головний спеціаліст  відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України; Гриценко Павло Юхимович, доктор філологічних наук, професор,  директор Інституту української мови НАН України, голова журі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика; Олександр Вікторович Заболотний, заслужений учитель України, начальник відділу освіти Сквирської районної державної адміністрації Київської області, заступник голови журі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика; Олена Миколаївна Шевчук, заступник виконавчого директора Ліги українських меценатів, заступник голови Координаційної ради Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика; Антонюк Микола Анатолійович, радник Білоцерківського міського голови; Іван Григорович Осадчий, ректор Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради “Академія неперервної освіти”, доктор педагогічних наук; Юрій Федорович Петрик, начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради, заслужений працівник освіти.

Хобзей Павло Кузьмовичзаступник міністра освіти, нагороджував учнів, що вже не перший рік займають призові місця на обласному етапі конкурсу, а Олександр Вікторович Заболотний, заслужений учитель України та автор підручників з української мови, вручив дипломи їхнім наставникам, учителям української мови та літератури.

Досягнути вершин не важко: треба лише працювати над собою. Не забувайте, що наша мова прекрасна, тому любімо її та цінуймо!

Рудницька Аліна, учениця 10-А класу

Відкриття конкурсу ім. Яцика