Відкриваємо Україну разом

Подорож – це завжди цікаво та захоплююче, особливо тоді, коли подорожуєш разом із друзями!

Нещодавно учні 8-Д та 11-А класів разом із Рудницькою О. А. відвідали перлину України – Закарпаття.

Першого дня побачили Мисливський замок Шенборна. Витончений силует палацу зі стрункими готичними вежами в урочищі Берегвар виринає посеред смарагдового лісу, немов казковий міраж. Елегантна неоренесансна споруда, зведена поблизу селища Карпати Мукачівського району Закарпатської області, виглядає, немов шляхетна панянка, яка заблукала серед диких карпатських лісів. Палацово-парковий комплекс Шенборнів — одна з найвизначніших пам’яток Закарпатської області, яка відмінно збереглася як всередині, так і зовні майже в первісному вигляді.

Особливу увагу привертає неповторна архітектура замку, який був збудований за астрономічним принципом. Тому кожен із елементів споруди має особливе символічне трактування, а не тільки практичні побутові функції. Так, відповідно до кількості днів року вікон у замку рівно 365. На випадок високосного року наявне ще одне замуроване віконце. Димоходів налічується 52, як і тижнів у році, а чотири кути замку прикрашають вежі різної форми, що символізують 4 пори року. На палацових шпилях красуються оригінальні флюгери (з датою побудови замку — 1890 р.) та куранти, під якими досі можна розгледіти родовий герб Шенборнів — коронованого лева. Одна із веж оснащена дзвоном, який відлічує кожну годину. Крім того замкова споруда оздоблена численними барельєфами із символікою родини Шенборнів та античними сценами, а вікна декоровані вітражами на біблійну тематику. Майже казковий вигляд палацу — результат модного у кінці ХІХ ст. неоромантичного стилю, завдяки якому будівничі поєднали в одній споруді елементи готичної і романської архітектури.

Подорож продовжилася до замку Паланок (Мукачівський замок) — замку в закарпатському місті Мукачево. Унікальний зразок середньовічної фортифікаційної архітектури, з поєднанням різних стилів.

Замок Паланок видно вже за кілька кілометрів до Мукачева. За фундамент-постамент йому править 68-метровий згаслий вулкан. Місто десь там, внизу, а форпост відкритий всім поглядам і вітрам, і лише за спиною, на півночі, піднімаються вулканічні Карпати. Він чимало бачив на своєму віку а нині вдивляється в Європу і власне минуле довжиною майже в тисячоліття. Паланок — непереможний і фотогенічний релікт Середньовіччя.

Мукачівський замок, одна з найцінніших історичних і воєнно-архітектурних пам’яток Закарпаття XIV—XVII століть. Замок побудований на горі вулканічного походження заввишки 68 м і займає площу 13 930 кв. м. Точна дата заснування замку невідома, але в документах, які датуються XI століттям, він уже згадується.

Закінчився день екскурсією по історичному центру міста, що бачило владу різних держав і зберегло поєднання різних стилів в архітектурі.

Другий день ми дивувалися й дивувалися, адже встигли побувати на Синевірському перевалі, де потрапили в справжню зимову казку зі снігом, заметіллю, засніженими краєвидами (лише уявіть радість і щастя від першого снігу в цьому році, перших сніжок та нетривалої зимової казки); у горах, які парували після дощу, біля водоспаду Шипіт, що зачарував не лише красою величезної кількості води, що спадає поміж скель, а й кам’яним замком, побудованим із камінчиків дитячими руками.

Час проминув дуже швидко, але враження від подорожі та спілкування з друзями ще довго наснажуватимуть нас упродовж навчання.

Закарпаття