З наступаючим Великоднем!

Земля і Небо! Небо і земля!
Господь благословив усе на віки:
Зірки і квіти, гори і поля,
Моря, озера і блакитні ріки.
Це божий світ, і ти у нім – дитя.
Бог дарував тобі своє найвище чудо.
Бог дав тобі чудесний дар – життя.
Світись життям, світись на радість людям.

Неси тих Десять Божих Заповідей в світ,
Щоб вберегти усі його творіння.
Гармонію і вічний дивосвіт,
І Божу Істину, і Боже воскресіння.

Усім відомо, що 1 травня цього року весь православний світ відзначатиме велике свято – Великдень. Але Великдень відзначають не лише в Україні, а й в інших країнах християнського світу. Сьогодні учні 7-Б класу під керівництвом Ємець Валентини Данилівни ознайомили учнів усіх 7-х класів із традиціями святкування цього визначного дня у Великобританії, країні, можливо, далекій від нас, але все ж не чужої, оскільки англійська мова є міжнародною, її вивчають усі учні нашої школи, України, багатьох країн світу. 2016 рік визнано роком англійської мови в Україні, тому учні розповіли й показали, як святкують «Easter» у Сполученому Королівстві Великобританії та Північної Ірландії двома мовами – англійською та українською.

Згадуючи традиції святкування Великодня, не забули діти й про Вербну неділю. «Not i`m tapping, the willow is tapping, Easter is in a week. Be as tall as the willow, as healthy as the water and as rich as the earth», – примовляли учні-актори та легенько били присутніх гілкою верби.

Хай милосердям всіх освятить Бог.
Хай вас минають заздрощі й зневіри.
З цим днем у серці без тривог
Весну стрічайте в запашнім цвітінні.

У Великий, або Чистий, четвер в Англії прийнято подавати милостиню. ЇЇ роздає й королева. Золоту монету в подарунок отримує рівно стільки людей, скільки років коронованій особі. Як символ британської королівської  традиції, усі присутні отримали солодкі «золоті монети». А на завершення свята взяли участь у міні-вікторині, де показали, як добре вони запам’ятали символи та традиції Великодня.

We wish you happiness and love,
To be forever young and healthy,
And other good important stuff,
Like being cheerful, fun and wealthy.
This Easter day is such a gift!
It brings a lot of inspiration,
So don’t you ever go adrift –
We wish you luck and motivation!
We wish you a happy Easter!
We wish you to have Christ in your hearts!
– Christ has risen!
– Indeed He has risen!