Засідання міської творчої групи вчителів початкових класів за педагогічною технологією “Росток”

Одвічні питання: як створити школу, в якій живе і править радість, в якій кожна хвилина дає учневі нове пізнання себе і світу? Як повинен працювати вчитель, щоб діти навчилися відчувати довкілля, зберігати яскраву уяву і віру в свої сили, щоб нове покоління росло творчим, вільним, відкритим? Відповіді на ці запитання може дати педагогічна технологія «Росток». Це цікава орієнтована на творчість та розвиток логічного мислення, але не зовсім стандартна система навчання. Одним із дидактичних принципів діяльнісної технології є принцип творчості: придбання учнями досвіду творчої діяльності.

23 лютого відбулося засідання міської творчої групи вчителів початкових класів за педагогічною технологією «Росток» з теми «Розвиток творчого мислення в учнів початкових класів на уроках навколишнього світу».

У ході практичної частини учасники семінару відвідали урок з навколишнього світу у 4-А класі з теми: «Як орієнтуватися на місцевості» (вчитель Піддубна Н.М.). Нові знання під час уроку не давались у готовому вигляді, а діти «відкривали» їх самостійно в процесі пошукової діяльності. Наталія Михайлівна лише скеровувала цю діяльність та подавала точне формулювання алгоритмів дій. Високий рівень подачі матеріалу сприяв створенню атмосфери довіри, доброзичливості, що дозволило кожному учню повірити у власні сили. Діти були дуже активні, допитливі, творчі.

У ході теоретичної частини семінару Лежень Юлія Володимирівна, керівник творчої групи, учитель початкових класів ЗОШ №4 провела майстер-клас для присутніх з використання на кожному етапі уроку за педагогічною технологією «Росток», різноманітних інноваційних форм та методів. Юлія Володимирівна наголосила, що урок в технології «Росток» за своєю структурою дещо відрізняється від традиційного, тому і потрібно детально підбирати засоби для реалізації завдань уроку.

На завершення методист ММК Наталія Дмитрівна підвела підсумки роботи засідання творчої групи, окреслила завдання на майбутнє, подякувала господарям за цікаво проведений час.

Засідання творчої групи "Росток"