Жіноча доля: Маруся Чурай у творчості Ліни Костенко

Саме  цій темі був присвячений бібліотечний урок для учнів 8-А класу нашого НВК. Учні відчинили двері в дивовижний, яскравий світ художнього слова видатної української поетеси Ліни Василівни Костенко. Цього року письменниці виповнюється 89 років, нею пишається увесь народ України, цілий світ, бо вона є спадкоємицею кращих традицій своєї нації. Тривале мовчання, неймовірна поезія, активна громадянська позиція, експедиції в Чорнобильську зону, підписані власноруч збірки для добровольців… Такою її побачили учні на відео презентації, яку демонстрували на уроці.

Також діти мали змогу переглянути бук трейлер до книги Ліни Костенко «Маруся Чурай». Тема любові є однією з головних у романі Ліни Костенко. Її твір дає змогу кожному з нас відкрити для себе красу і силу людської любові, хай навіть ця любов зазнала зради й призвела до трагічної розв’язки. Народжена для любові, Маруся Чурай не знала її радощів і всі свої надії й почуття, весь жар свого палкого серця виливала в неперевершені пісні, що ввійшли до скарбниці нашої культури.

Школярі отримали цікаву інформацію про життєвий і творчий шлях української поетеси, адже поезія її дійсно чудова, неповторна, вона – наша, українська. Учні були запрошені до діалогу: ділилися враженнями, ставили питання, обговорювали почуте.

У кінці уроку учні прослухали пісню Марусі Чурай «Ой не ходи Грицю», яку виконує відома українська співачка, Марія Миколайчук. Також у шкільній бібліотеці оформлено книжкову виставку «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі».

Тож нехай поетичні твори приносять душевну теплоту і естетичне задоволення!

Маруся Чурай у творчості Ліни Костенко