День землі – один із головних днів сучасності

Щороку 22 квітня святкується День землі, що має на меті привернути ще більшу увагу до питання екології, сортування сміття, використання екосумок тощо.

Особисто для мене екологічна діяльність є важливою та знайомою, адже багато років я провів беручи участь у різноманітних проєктах та заходах, що дало мені змогу зрозуміти те, що, на щастя, дуже багато людей зацікавлені в збереженні природи. На моделі ООН у комітеті збереження навколишнього середовища ми обговорювали десятки екологічних пропозицій. Уже майже не залишилося людей, які не знали б про користь використання екосумок. Тим більше зараз, у час, коли будь-яку річ можна зробити дизайнерським виробом. Під час пандемії бренди почали випускати модні маски, так само з екосумками. Вони зараз доступні майже кожному, що вже чудово. Органи державної влади тут теж доєдналися. Міська рада дарувала красиві та якісні екосумки успішним учням.

Питання сортування сміття є складнішим. Тут необхідна співпраця всього наслення: населення країни, держава, корпорації. Громадянам необхідно займатися сортуванням на побутовому рівні, а держава у співпраці з корпораціями має займатися безпосередньо переробкою. Одним із найуспішніших приклдів є Відень. В австрійській столиці розміщено безвідходний сміттєспалювальний завод, енергія після роботи якого використовується для  опалення цілого району. До речі, окрім практичних причин, цей завод є цінним ще й через свій дизайн. Його по праву вважають мистецьким доробком. Не відстає від Австрії й скандинавська Швеція. Швецію називають одним зі світових лідерів у поводженні з відходами, де особливо ефективно використовують технологію “енергія-зі-сміття”. Нині в країні працюють десятки сміттєпереробних заводів. 99% відходів використовують або як паливо для електростанцій, або як сировину для виробництва. Це чимало як для 10-мільйонного населення. В Індіії, яка вважається однією з найбільш забруднених країн існує техніка переробки пластику в основний матеріал для укладки асфальту.

До такого всім країнам слід рухатися, адже головне – почати хоча б із малого.

Щодо технічної сторони сміттєпереробки, то існує багато способів та технік переробки.

Із Днем землі!

Васьков Дмитро, учень 10-А класу