Протидія БУЛІНГУ

logo_ua

Я маю право

Іноді ми думаємо, що «булінг» та «конфлікт» – тотожні поняття. Це не так! Якщо грамотне вирішення конфліктних ситуацій допомагає дітям опанувати необхідні соціальні навички, то булінг не можна назвати «обрядом», який здатен зробити учнів сильнішими. Це цькування, що робить дітей жорстокішими, травмує їхню психіку і може мати серйозні наслідки. Конфлікт – нормальна частина динаміки групи, а булінг – патологія її розвитку.

Нерідко виявити випадки насильства у навчальному закладі важко. Це пов’язано з тим, що кривдники та спостерігачі діють у тих місцях, де контроювати їх складно, або взагалі неможливо (коридори, вбиральні, роздягальні, подвір’я тощо). Ще булінг може траплятися поза територією навчального закладу (по дорозі додому, під час шкільних екскурсій тощо) чи у соцмережах. Потерпілий та спостерігачі, як правило, не повідомляють нікого про випадки булінгу через страх зізнатись, або щоб їх не вважали «ябедником/ябедницею».

Допомагала роз’яснити цю різницю представник міністерства юстиції у м.Києві Гуржеєва Ірина з учнями 6-х, 10-х класів.

Я маю право

Зустріч із працівниками поліції та соціальної служби

Краще попередити, ніж долати наслідки…

Сьогодні є важливим співпраця закладу освіти з працівниками правоохоронних органів та соціальної служби у справах дітей і молоді міста. Організація зустрічей дозволяє учням реальніше і глибше зрозуміти всю небезпечність булінгу в колективі. Профілактична робота дає можливість застерегти дітей від необдуманих вчинків, навчити як правильно діяти в конфліктних ситуаціях, як приймати зважені рішення, допомогти оволодіти навичками самозбереження.

Відбулася зустріч учнів 6-Г класу з представником сектору ювенальної превенції Бучанського відділення поліції Гончарук А. та спеціаліста служби у справах дітей Піддубною І., які познайомили дітей з видами правопорушень, що часто зустрічаються у шкільному середовищі та на вулицях міста, особливостями і підставами адміністративної, кримінальної відповідальності неповнолітніх та їх батьків за скоєні правопорушення. Також зверталася увагу присутніх на правила поведінки у громадських місцях та нагадувалися правила безпечного користування Інтернетом, про кібергбулінг.

Представники служб дали змістовні відповіді на запитання, які виникали в учнів під час бесіди.

лжддж