Подорож учнів 8-А класу до міста Переяслав-Хмельницького

8 жовтня 2016 року учні 8-А класу разом з класним керівником Ситник Г.М. здійснили чудову подорож до міста Переяслав-Хмельницького. Попри похмуру погоду, враження від екскурсії світлі і радісні. Учні побували в музеї Г. Сковороди, що знаходиться в будинку колишнього колегіуму, в якому викладав Григорій Савич. Хвилюючі враження залишились у дітей від діарами бою на Букринському плацдармі. Побували учні і в музеї, що називається «Шевченків заповіт». А яким було щире здивування і захоплення учнів, коли вони зайшли в ту кімнату, в якій Тарас Григорович написав «Заповіт»  і побачили речі, до яких торкалась рука Великого Кобзаря.

Не менш захопливими були враження в залах історичного музею, де учні на власні очі побачили козацьку зброю, одяг і особисту шаблю Богдана Хмельницького.

Подальший шлях екскурсійного маршруту пролягав до музею архітектури і побуту (музей під відкритим небом). Учні побували в музеї рушників, транспорту ХХ століття, у фортеці козаків, на садибі священника ХІХ-ХХ ст., в хатах шинкарки, селянина-хлібороба. Побачили вітряки, дерев`яні церкви складені без цвяхів, оглянули експозицію хліборобської техніки, житла найдавніших людей, ринкову площу.

Хоч трішки стомились, намокли і змерзли, але повні вражень та веселі повертались додому уже під вечір.

Переяслав-Хмельницький