Поради з безпеки для батьків до Дня безпечного Інтернету для користування щодня

🌐 Створіть список Правил користування інтернетом вдома за участю ваших дітей: типи сайтів з необмеженим доступом, години користування інтернетом та пам’ятка зі спілкування в мережі тощо.
🌐 Вивчіть інструменти для фільтрування сайтів як один із додаткових методів батьківського контролю.
🌐 Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайн-друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень (telegram, viber, messenger тощо) і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями. Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися з незнайомцями з інтернету.
🌐 Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе персональну інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, переписках, а також при участі в онлайнових конкурсах – адресу, номери документів, номери банківських карток.
🌐 Навчіть дітей основам авторського права. Для завантаження музики, зображень, відео не використовуйте піратські сайти.
🌐 Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров’я та сексуальність.
🌐 Допоможіть дітям захиститися від спаму. Скажіть їм не давати свої адреси електронної пошти, не відповідати на “сміттєву” пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
🌐 Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
🌐 Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати інтернет для розповсюдження пліток, хуліганства чи булінгу.
🌐 Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
🌐 Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.
🌐 Обговоріть з дітьми загрози стати учасником злочину через інтернет – якщо дитині пропонують гроші за певні дії, то це або шахрайство з метою розкриття персональних даних або підбурювання до скоєння протиправних дій, переважно за участю наших ворогів.
🌐 Говоріть з дітьми про уподобання при перегляді кіно, відеоблогів, прослуховуванні музики. Поясніть, що таке «монетизація» і як кожний перегляд контенту приносить заробіток не тільки блогеру, але й країні, у якій він працює, у вигляді податків.