Семінар-практикум учителів суспільних дисциплін

Сьогодні, 28 січня, Бучанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 приймала колег – учителів історії та правознавства шкіл міста на семінарі-практикумі вчителів суспільних дисциплін з теми “Застосування технологій інтерактивного навчання та розвитку критичного мислення в процесі вивчення суспільствознавчих дисциплін”. 

Захід розпочався вітальним словом директора школи Літкевич Алли Миколаївни, яка побажала учасникам семінару натхненної активної праці та задоволення від її результатів.

У ході теоретичної частини семінару Галина Миколаївна Ситник , учитель історії ЗОШ №4, звернула увагу присутніх  на особливості викладання історії та правознавства на сучасному етапі розвитку педагогічної науки, необхідність використання технологій критичного мислення та інтерактивних форм роботи на уроках суспільних дисциплін, що підтвердила презентацією власного досвіду роботи з цього питання.

Ольга Володимирівна Мохненко, методист ММК, учитель правознавства ЗОШ №5 провела з учасниками семінару інтерактивний прийом “Коло ідей”. Як результат, кожний учасник запропонував свій прийом або метод розвитку критичного мислення учнів як форму інтерактивного навчання, доцільну для уроку історії чи правознавства. Обмін ідеями був жвавий та корисний для всіх присутніх.

У зв’язку з призупиненням навчання в загальноосвітніх закладах практична частина семінару була проведена у вигляді майстер-класів з учасниками семінару. Вони з радістю приміряли на себе роль учнів та проявили активність на уроці всесвітньої історії для 8-го класу з теми “Польська держава.  Утворення Речі Посполитої: внутрішня та зовнішня політика. Культура”, а потім відчули справжній азарт під час проведення інтелектуальної гри “Стежками Русі-України” (відповідно до навчального матеріалу з історії України в 7-х класах).

З 18 січня в школі проходить декада історії, отож учасники семінару мали також нагоду ознайомитись з проектною діяльністю учнів, виставками та тематичними експозиціями.

На завершення методист ММК Ольга Володимирівна підвела підсумки роботи семінару, окреслила завдання відповідно до його рекомендацій, подякувала господарям за цікаво проведений час. Усі учасники отримали методичні пам’ятки “Використання прийомів критичного мислення на уроках історії”.

Семінар суспільних дисциплін, 28.01.16