Учні 1- Д класу відвідали фабрику ялинкових прикрас в с. Луб’янка

Фабрика в Луб’янці виявилась одноповерховим будинком. На вході дітей зустрів чоловік – екскурсовод і головний по виробництву. Він показав дітям дві скляні трубки, які завод закуповує на медичному заводі. Саме з цих трубочок і народжується майбутня новорічна кулька. Їх розігрівають на вогні, а потім майстер видуває з них кульку.

До речі, щоб видути кульку потрібного діаметра, склодув повинен набрати в легені достатньо повітря. За одну зміну майстер може видути до 200 кульок.

Наступний етап – сріблення кульок. У скляну кульку наливають розчин з оксиду срібла, аміаку і дистильованої води. Потім іграшку занурюють в гарячу воду.

При температурі 42 градуси стінки стають срібними. Для дітей цей процес схожий на справжню магію. Після сріблення кульки умочують в фарбу і відправляють в піч на сушку.

Третій етап – малювання. На цьому етапі діти змогли відчути себе творцями казки – їм видали скляні кульки та фарби, щоб кожна дитина створила свою унікальну новорічну іграшку.

Луб`янка