“Живе Шевченкове слово”

DSCN7283

І знову березень… І знову линуть до нас думи геніального українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Традиційно український народ звертається до постаті Кобзаря, яка у своїй величі була, є і залишатиметься незрівнянною, невичерпною для кожного з нас.

11 березня у стінах нашої школи відбувся традиційний для нашого міста конкурс читців “Живе Шевченкове слово”.Цьогоріч у конкурсі взяла участь рекордна кількість учасників. Виступили 33 прихильники українського слова в різних вікових категоріях: молодша група (6-10 років), середня (11-14 років) та старша (15-17 років). Ведучими на цьому чудовому святі стали Субачева Анастасія та Гутніченко Назар.

Нашу школу представляли 5 читців:

  • Герасимчук Кіріл. “Думка” (“Тече вода в синє море…”) Т.Г.Шевченка
  • Цвілюк Ольга. Вірш “Думка” (“Нащо мені чорні брови…”) Тараса Григоровича
  • Рудницька Аліна. Поезія Ірини Жиленко “Дитячий альбом” Чайковського”
  • Подосіннікова Вероніка. Власний вірш “Протистояння”
  • Багрій Катерина. Вірш Юрія Калашника “Герої не вмирають”

Усі віршовані твори звучали з уст читців надзвичайно переконливо, проймали до мурашок, змушували задуматися та були прочитані під музичний супровід.

Подосіннікова Вероніка зайняла почесне перше місце, Рудницька Аліна та Багрій Катерина – друге, а Герасимчук Кіріл та Цвілюк Ольга – отримали подяку за участь у конкурсі.

DSCN7304

P.S. Як учасниця цього чудового дійства, можу сказати одне: найважливішим для кожного, хто представляє вірш на конкурсі, є бажання донести щось надзвичайно важливе до глядача вибраною поезією. І значно важливіше не отримати призове місце на конкурсі, а почути схвальні відгуки від тих, для кого це послання призначалося, адже на таких дійствах, за словами голови журі Мохненко О.В.: “Думка журі часто є суб’єктивною”.

Окрему подяку хочеться виразити вчителям, які готували композиції разом із конкурсантами (Гуртова Н.В., Топчій А.В., Рудницька О.А.), та Надії Валентинівні Новиковій, яка допомогла підібрати музичний супровід виконавцям поезій, а також дещо зіграла на піаніно для підсилення ефекту.

Рудницька Аліна,
учениця 9-А класу

"Живе Шевченкове слово"