День пам’яті жертв депортації кримських татар

18.05.1944-20.05-1944. 180 тисяч 14. Не просто 180 тисяч 14 чоловік, а саме стільки, а може, й більше історій життя, в які втрутилися без дозволу і попереджень. 180 тисяч 14 долей, які без жалю ламали та розсіювали по світу.  180 тисяч 14 кримських татар, яких у мить позбавили свого дому, Батьківщини, надії, родини.

Сьогодні, 18 травня 2016 року, ми вшановуємо пам’ять тих, хто не пережив ту страшну подію – депортацію. Вшановуємо тих, хто багато років жив з думкою про Крим, але не дочекався можливості повернення. Співпереживаємо тим, хто зараз переживає інше страшне явище – окупацію. Через неї більше 20 тисяч населення Криму стали  вимушеними переселенцями в Україні. З них великий відсоток складають кримські татари.

Учнівський та педагогічний колектив Бучанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 вшанували пам’ять загиблих кримських татар ще вчора, на шкільних учнівських лінійках, розмістили інформаційний стенд-колаж про відзначення Дня пам’яті жертв депортації кримських татар. Сьогодні ж, у класах, у яких навчаються діти-переселенці з Криму, згадували історії з життя, перші дні окупації,  період адаптації на новому місці проживання. Як і їх батьки, діди та прадіди, діти впевнені, що настане день, і вони повернуться додому.