Знайомство з Астрономічним музеєм

Нещодавно учні 3-Б класу побували на екскурсії у Астрономічній обсерваторії Київського національного університету ім.Т.Шевченка. Одна з найстаріших університетських обсерваторій в Україні існує з 1845 року. Діти відвідали Астрономічний музей, де дізналися про історію наукових досліджень, побачили рідкісні астрономічні інструменти попередніх часів, отримали відповіді на різноманітні запитання в галузі астрономії. Від екскурсовода Анатолія Михайловича (до речі, дідуся учня класу Каніболоцького Владика) було цікаво почути, що співробітниками обсерваторії відкрито дві комети (1969 р. та 1986 р.), відкрито та досліджено близько 600 нових карликових галактик, визначено параметри негабблівських великомасштабних рухів галактик, досліджено вплив гравітаційного лінзування на спостережні характеристики космічних об’єктів, створено серію каталогів положень зір та позагалактичних радіоджерел, розроблено теорію світіння протуберанців, виявлено роль корональних дір у генеруванні сонячного вітру, розроблено узагальнену теорію метеорного явища, обгрунтовано наукову концепцію астероїдно-метеорної небезпеки. Учні класу, що навчаються за науково-педагогічним проектом “Інтелект України” із величезною цікавістю та розумінням слухали наукові розповіді екскурсовода, адже самі вже в 3 класі вивчають астрономію, рух планет Сонячної системи, фази Місяця тощо. Після екскурсії по музею школярі мали можливість побачити величезний телескоп, у який вчені-астрономи роздивляються космічні об’єкти.

Астрономiчний музей