До уваги батьків!

Відповідно до листа головного лікаря Бучанської міської поліклініки, відділ освіти Бучанської міської ради повідомляє, що у Київській області (Бородянський р-н) зараєстровано спалах кору серед дітей шкільного віку.

З метою попередження подальшого розповсюдження кору серед населення Київської області та за наказом Департаменту охорони здоров’я КОДА та Державної установи «Київський обласний лабораторний центр» МОЗ України організовано комплекс протиепідемічних заходів, обов’язковим з яких є негайне проведення профілактичних щеплень проти кору всім дітям, у яких відсутні дані про щеплення або дитина не щеплена відповідно до Календаря профілактичних щеплень.

Основними законодавчими документами, які регламентують проведення щеплень в Україні, є Закони України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» ст. 27), «Про захист населення від інфекційних хвороб» (ст. 12). Згідно цих законодавчих актів профілактичні щеплення з метою запобігання захворювання на туберкульоз, поліомієліт, дифтерію, кашлюк, правець, кір та гепатит в Україні є обов’язковими.

Згідно ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями. Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

Згідно ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» профілактичні щеплення дітям до 15 років проводяться за згодою батьків або інших законних представників. Якщо особа та (або) її законні представники відмовляються від обов’язкових профілактичних щеплень, лікар має право взяти у них відповідне письмове підтвердження.

З 06.11.2017 р. в нашому НВК буде проведено щеплення дітей за згодами батьків.