Екскурсія до Водно-інформаційного центру м. Києва

З метою виховання почуття особистої відповідальності за все живе на Землі, формування бережливого ставлення до навколишнього середовища, розвитку екологічної компетенції учні 1-Ж класу разом з класним керівником Бондаренко С.А. відвідали Музей води (Водно-інформаційний центр). Головна мета Музею води – розповісти відвідувачам про гідросферу планети, про запаси води, якими володіє Україна, про те, які необоротні процеси викликає необдумана діяльність людини, і як вона впливає на екологію вцілому.

Уся експозиція під землею, куди потрібно спуститися на ліфті. І там відразу дітлахи потрапили у царство води – величезні акваріуми, моделі артезіанської свердловини та каналізаційного колектора. Екскурсія була дуже цікавою, вона перетворилася на захопливу подорож за краплинкою води, яка здійснює свій кругообіг у природі. Крім того, екскурсовод розповів про те, як забезпечували питною водою Київ у давні часи, скільки вона коштувала, як прокладали перший водогін. Також першокласники дізналися, які етапи очищення проходить річкова вода, перш ніж стане безпечною та придатною до вживання. Хлопчикиі і дівчатка побачили ванну кімнату із кранами, з яких постійно тече вода – повна ванна, повна раковина, погано відрегульований змив – це демонстрація нераціонального споживання води. У великому басейні плавали дивовижні японські коропи кої, які, за чутками, виконують бажання. Великий подив викликав і величезний, у половину людського зросту, унітаз. В одному із залів учні побачили грот, пройшовши через який, можна побачити різні перетворення і стани води, навіть водоспад і дощ із грозою.

У музеї всі присутні відчули себе справжніми творцями світу – взявши лопатки, вони власноруч прокладали в піску русло для річки. Але найбільше захоплення у школярів викликали гігантські мильні бульбашки, які можна було не тільки видути, а й самому побувати всередині мильної кульки.

Музей унікальний тим, що тут гармонійно поєднали пізнавальний, розважальний та виховний ефекти екскурсії. Тому і враження у дітей незабутні![Galleries 49 not found]