Літературна вікторина про Т.Г.Шевченка

На початку березня увесь світ традиційно віддає шану великому Кобзарю. У нашій школі було проведено багато чудових заходів присвячених Тарасу Григоровичу Шевченку. Одним із яких стала вікторина, яку 9 березня, у 203 день народження поета, організувала “Планета Успіху” разом з учителем української мови та літератури Рудницькою О.А.

Змагання проводилося серед учнів 9-х класів. Кожен клас представив команду з шести осіб, які гордо виборювали право називатися кращими знавцями життя та творчості Кобзаря. Найкращими стали учні 9-а класу, які, незважаючи на певні неточності у відповідях, набрали найбільшу кількість балів та значно випередили інших. Друге місце зайняла команда 9-б класу, а третє – 9-в.

Надзвичайно важливою для учасників вікторини була підтримка глядачів – їхніх однокласників, які в одному з конкурсів мали змогу додати балів своїй команді, прочитавши напам’ять одну із поезій Т.Г. Шевченка.

Усі учасники показали свої знання та довели, що знають немало про Тараса Григоровича, а також дізналися багато цікавої інформації, яку, можливо, і не чули раніше.

ШЕВЧЕНКО

Всі його ми батьком звемо,
Так від роду і до роду:
Кожний вірш свій і поему
Він присвячував народу.

Він любив усе прекрасне
Все ненавидів потворне, —
І його ім’я — незгасне,
Світлий образ — неповторний.

Чисту матір і дитину
Він прославив серцем чистим,
Всю осяяв Україну
Поглядом він променистим.

Ось чому в сім’ї великій,
У цвіту садів прекрасних
Буде жити він вовіки,
Як безсмертний наш сучасник.

Максим Рильський

Рудницька Аліна,