Роль жінки у Другій світовій війні

Щорічно 8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення. У цей день у 1945 році Німеччина оголосила про свою капітуляцію у Другій світовій війні.
8 травня відбулися заходи присвячені пам’яті жертв Другої світової війни – це лише маленька часточка великої данини пошани полеглим. Вчитель історії Чумак І.В. разом з учнями 6-Б та 6-Г класів-побратимів підготували виховну годину «Роль жінки у Другій світовій війні». Під час проведення заходу, в було відтворено спогади та особисті переживання про ті страшні дні. Діти нагадали одноліткам про внесок України у перемогу над нацизмом і ті втрати та жертви, яких зазнав український народ у роки Другої світової. Вшанували пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв війни, що стала найбільш кривавою в історії людства. Наголосили на злочинній природі війни через призму трагічних і героїчних доль жінок.
Ніхто й ніколи не рахував кількість жінок, які були мобілізовані та доброволиць, які пішли на фронт. Воїном жінка ставала не за вказівкою чи з примусу, а добровільно, за власним сумлінням. Жінка і війна… Про це не можна говорити без хвилювання. Мати, любляча дружина, турботлива сестра чи кохана – вона нарівні з чоловіком рішуче і відважно стала на захист Батьківщини в грізні роки воєнного лихоліття. Так, у війни не жіноче обличчя. Але загроза, нависла над нашою країною і над всім світом в 1941 р., змусила українських жінок інакше оцінити свої можливості, встати в лад нарівні з чоловіками. Війна не робить винятків. Жіночі історії Другої світової розповідають про долі жінок у буремні воєнні часи – тих, хто боровся, чекав, опікувався родиною.
Як і тоді, українки продовжують пліч-о-пліч стояти на захисті своєї Батьківщини і нині. Багато з них вже ніколи не повернуться, але назавжди залишаться в нашій пам’яті.

Роль жінки у Другій світовій війні