“Тарас Шевченко. Солоспіви”

DSCN9177

20 травня 2016 року у Великій залі Міжнародного центру  культури та мистецтв “Жовтневий палац” відбувся концерт,  присвячений 155-річчю перепоховання праху Т. Г. Шевченка на    Чернечій горі в Каневі. Цю подію відвідали учні 6-Д та 8-А класу  разом зі своїми класними керівниками Рудницькою Оленою   Анатоліївною та Новиковою Надією Валентинівною.

Концерт відбувся за участю народного артиста України Фемій Мустафаєва в супроводі Національного академічного оркестру народних інструментів України під керівництвом народного артиста України Віктора Гуцала. Цей концерт став заключним у сольному проекті кримського татарина, народного артиста України Фемія Мустафаєва під назвою “Тарас Шевченко. Солоспіви”. Він, разом з оркестром, відвідав низку прифронтових міст, де й відбулися безкоштовні концерти, що мали на меті поширення й популяризацію творчості Тараса Григоровича.

Усі без винятку учні були в захваті від почутого. Фемій Мустафаєв виконав більше десятка віршів великого Кобзаря, покладених Миколою Лисенком на музику. Також було виконано пісню на музику Ігоря Шамо.

Захоплював подих і виступ народної артистки України Галини Яблонської. Вона виконала уривок з поеми Тараса Григоровича “Марія”.

Учні з нетерпінням очікували кожну наступну пісню і навіть інколи підспівували. Після концерту переглянули виставку під назвою “Шевченкіана”, у якій було представлено скульптури Кобзаря з різних матеріалів, його зображення та різні видання “Кобзаря”.

Рудницька Аліна,

учениця 9-А класу

Концерт "Тарас Шевченко. Солоспіви"