Урок пам`яті «Ціна хліба – життя»

Багатостраждальна історія нашого народу. Ми ніколи не повинні забувати її сторінки. Жахливим злочином проти власного народу став штучний голод 1932-1933 років, який організував Сталін.

З Дня вшанування жертв Голодомору відбувся урок пам`яті в актовій залі, який провели вчитель історії Ситник Г.М. та учні 10-А класу. На початку заходу на екрані пролунав відео кліп «Свіча», під час якого на сцені з’явилися ведучі з лампадками. Згодом глядачі переглянули фільм «Голодомор. Геноцид в Україні». Учні 10-А класу коротко розповіли про історичні події 1932-1933 років. Глядачі дізналися, що від голоду в нашому краї вимерло до 10 мільйонів людей та які кроки робили комуністи для поширення свого впливу серед українців.

Також ведучі розповіли вірші, які українські письменники присвятили жертвам Голодомору. Наголосили, що Сталін задля того, щоб перешкодити втечам голодних людей за межі України, на її кордонах розмістив загороджувальні загони внутрішніх військ, які нікого не випускали. Внаслідок даного рішення вимирали цілі села, а також були зафіксовані випадки людоїдства і трупоїдства.

Також всі присутні вшанували жертв Голодомору хвилиною мовчання. Сьогодні, коли від початку Голодомору минуло 85 років, ми не маємо права забути народне слово про ті події, які відбувалися в 1932-1933 роках. Адже це слово здолало багато смертей, аби дійти до нас та застерегти від повторення страшних помилок.

Вишняк Анастасія, учениця 10-А класу

«Ціна хліба – життя»