Виставка “Український схід”

В Національному музеї історії України у Другій світовій війні відкрилася виставка “Український Схід”. Учні 7-Г класу ознайомилися з експозицією проекту та мали змогу поспілкуватися з бійцями-кіборгами Русланом Боровиком (позивний Багдад) та Павлом Тукою.
Виставка складається з розповідей про участь різних військових формувань та добровольчих батальйонів у бойових діях на Сході України впродовж 2014-2017 років. Також, у символічні батальйони об’єднані капелани, медики, волонтери, військові журналісти. В “іноземний легіон” – білоруси, грузини, чеченці та представники інших народів, які допомагають захищати нашу землю від загарбників.
В основі виставки – карета “швидкої допомоги” 17-го батальйону 57-ої окремої мотопіхотної бригади. Разом із солдатами вона пройшла гарячими точками Луганської та Донецької областей, рятувала сотні поранених та вивозила тіла загиблих. Поруч – закривавлений одяг полеглих у 2014 році Героїв України – генерал-майора Сергія Кульчицького та сержанта Олега Міхнюка; речі Героя України капітана Андрія Кизила, розвідника Леоніда Проводенка, санінструктора Наталії Хоружої, сержанта Володимира Крижанського та інших, які загинули цієї зими.
Центральна композиція – “Хресний шлях” – уособлює криваву ціну, яку платить український народ за право вільно жити на своїй землі
Екскурсію проводив військовий журналіст ТСН каналу 1+1, який також був свідком цих подій та зміг передати жах війни. Учні з перших вуст почули всю правду страшних подій у Донецькому аеропорту та побачили серію світлин, на яких були зображені бійці, техніка, руїни аеропорту та знищені населені пункти. В дитячих очах можна було побачити страх та співпереживання бійцям та їхнім сім’ям, кожен з них зробив відповідні висновки та ще раз переконався у силі любові до своєї Батьківщини.

Виставка "Український схід"