Daily Archives: Жовтень 13, 2021

Шана захисникам та захисницям України

14 жовтня українці святкують одразу три свята: Свято Покрови Божої Матері, День українського козацтва, День захисника України.
З Днем українського козацтва пов’язане святкування Покрови, адже саме Матір Божу козаки вважали своєю небесною заступницею й покровителькою. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу міцно закарбувався у пам’яті поколінь.
День захисника України – це свято вшанування козацької доблесті та звитяги, свято вдячності всім, хто захищав і захищає нашу рідну землю. До відзначення цієї дати долучилися учні 6-А класу разом з вчителем історії Рожновим С.В. Учні мали змогу зазирнути до сторінок історії та згадали про предків, які своїми звершеннями здобували і відстоювали українську свободу та незалежність, а також ознайомились з героями сьогодення – які нині боронять державу.
Обов’язок кожного з нас – завжди пам’ятати та шанувати наших героїв.

Шана захисникам та захисницям України

Квест “Ми – козаки!”

Сьогодні дівчатка 4-Г класу не тільки привітали своїх хлопців- однокласників з днем козацтва, але й влаштували їм квест “Ми – козаки!”
Хлопчики отримали багато вражень та цікаві подарунки.

Слава героям України!

Складний для України час вимагає відродження та безперервної еволюції питань національного змісту і характеру. Адже перемогу в житті здобуває не сила рук і навіть не сила розуму, а сила духу. Важливо, щоб сучасні діти, юнацтво мали розум, зігрітий серцем, інтелект, не байдужий до долі народу, нації, батьківщини, щирі прагнення, здатні виплекати сонцелюбні пагони віри у вічні цінності та високі національні ідеали.
У передддень 14 жовтня – Дня захисника України, Дня українського козацтва, Дня української повстанської армії (УПА), Дня святої Покрови Пресвятої Богородиці – вчителем історії Гуцаленко М.О. було проведено урок «Слава героям України!», метою якого стало формування в учнів розуміння понять «єдність», «цілісність», «незалежність», «герой», «патріот», «захисник», плекання громадянських якостей, почуття щирої поваги і вдячності до захисників Вітчизни усіх поколінь та історичних віх.
Учні, хоч і заочно, але з усією щирістю дитячої душі бажали захисникам України благополуччя і сил, здоров’я і щастя, мужності, стійкості, витримки!

Слава героям України!

Козацькі розваги

На 14 жовтня припадає одразу три величних свята- День Козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці та День захисників України!
Учні 2-В класу ознайомились з традиціями, звичаями українського козацтва і взяли участь у грі “Козацькі розваги”.

14 жовтня

Українське козацтво – наша гордість і слава

Мабуть, є в тому сакральний сенс, що у часі й просторі збіглися такі символічні й наповнені глибинним для українців змістом свята. Саме Покрова стала оберегом війська Запорозького, пізніше під її знаменом утворилась Українська Повстанська армія та Українське військо, які під Покровою Пресвятої Богородиці та під синьо-жовтим прапором протистоїть і стримує ворожу навалу і зазіхання на мир, на спокій, на добробут, на щастя і волю.

До Дня Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва та Дня захисника України, що відзначається 14 жовтня, читальний зал бібліотеки підготував книжкову виставку «Українське козацтво – наша гордість і слава». Вона присвячена всім, хто відстоював і відстоює незалежність і територіальну цілісність країни, боронить мирне життя українського народу.

В історії українського народу особливе місце посідає козацтво – гордість, сила та опора протягом багатьох століть. Козацтво – носій гетьманського коду предків, це непереможний і незламний дух Б. Хмельницького, І. Сірка, П. Сагайдачного. Матеріали виставки несуть в собі найцікавішу інформацію про українське козацтво минулих часів та козаків сьогодення: їхні прагнення, ідеї, бойовий дух та військове мистецтво, почуття патріотизму.

Мужність, героїзм, самовідданість захисників України – неоціненні. Їх подвиги вписані кров’ю в літопис боротьби українців за незалежність і завжди нагадують нам про те, якою ціною дістається свобода, як здобувається право бути вільною, самодостатньою нацією.

Низький уклін і щирі побажання здоровʼя, добробуту і довголіття ветеранам війн, учасникам сьогоднішніх військових дій! Вічна слава подвигу полеглих героїв!

Українське козацтво - наша гордість і слава

Завантажити (PDF, 783KB)

Осінній ярмарок

Осінь – чарівна пора! А скільки дарунків вона принесла!
Сьогодні учні 4-А класу, як справжні господарі та господині зібралися на осінній ярмарок. Себе показати та товар продати.
Весело, жваво, із танцями та піснями, різними смаколиками пройшла сьогоднішня толока!