Daily Archives: Травень 18, 2023

Бо сьогодні свято
Й весело святкують
Вишиванки День!

Жахіття окупації. Вимушена евакуація. Екопроєкт для порятунку рідного міста після руйнувань. Срібна медаль у національному відборі Олімпіади геніїв. Це не сценарій голлівудської кінострічки. Це історія 8-класників із Бучанського ліцею №4 Андрія Яцури та Богдана Макаренка.

Що і як мотивувало хлопців не просто продовжувати навчатися попри все, а й випробувати свої сили та знання в потужному міжнародному конкурсі під егідою МАН? Про це Олександр Педан та команда «Історій не з підручників» дізналися в свіжому випуску проєкту:

День пам’яті кримських татар

До Дня пам‘яті жертв геноциду кримських татар вчителем історії, класним керівником 10-Д класу проведено тематичний урок.
Учні переглянули презентацію, обговорили природу і наслідки дій радянської влади, пов‘язаних з геноцидом кримськотатарського народу.
На жаль, історія повторюється і зараз на окупованих територіях рашисти вдаються до терору та депортації. Але завдяки нашим воїнам Україна буде вільною, а український прапор знову замайоріє у Криму, Донецьку, Луганську!

Вишиванка – оберіг українського народу

У Всесвітній день вишиванки, який щороку відзначається у третій четвер травня, українці одягають національний одяг, а також діляться своїми фото у цьому вбранні, аби засвідчити, що вишиванка – це не тільки самобутньо, але і стильно. До цього національного свята долучилася і родина нашого ліцею.
Сьогодні наш заклад замайорів від розмаїття вишиванок, різних кольорів, візерунків, дитячими усмішками, а очі випромінювали гордість за свою країну.
Також цього дня батьки, вчителі та учні долучилися до благодійної ярмарки. Збирали кошти для наших захисників.
Позитивні емоції, гарний настрій та почуття гордості переповнювали школярів, учителів, батьків, бо всі ми – справжні українці, які налаштовані на збереження культури, звичаїв і традицій свого народу.

День відкритих дверей

18.05.2023 року у відокремленому структурному підрозділі «Ірпінський фаховий коледж НУБіП України» відбувся День відкритих дверей, який відвідали учні 9-Д класу на чолі з класним керівником Мазною А.Л.
Учасники заходу змогли прослухати актуальну й важливу інформацію про заклад фахової передвищої освіти та особливості прийому у 2023 році, поспілкуватися, поставити запитання, які найбільше їх цікавили.

День скорботи і пам’яті жертв депортації

Депортація кримських татар, розпочата 18 травня 1944 року, – один із найяскравіших прикладів злочинів радянського режиму, вчинених ним під час Другої світової війни. Понад 20 років радянська влада повністю заперечувала злочинний характер своїх дій. У 1967 році Верховна Рада СРСР визнала необґрунтованість тотального звинувачення кримських татар, але на відміну від інших «покараних народів», вони не отримали права повернутися до Криму. Лише 1989 року радянським парламентом депортація була визнана незаконною та злочинною.
Анексія Криму Російською Федерацією у березні 2014 році актуалізувала проблему боротьби кримських татар за свої права. Окупаційна адміністрація Криму вперше в новітній історії заборонила проведення 18 травня традиційного траурного мітингу в центрі Сімферополя, тож 70-і роковини депортації кримські татари відзначали в місцях компактного проживання в оточенні загонів поліції та під наглядом гелікоптерів.
Протягом 2014 року понад 150 кримських татар були піддані «вибірковому правосуддю», 21 зник без відома або був убитий, а Меджліс позбавлений як будинку, так і можливості вести діалог із державними органами т.зв. «Республіки Крим».
У таких умовах як вшанування на загальнодержавному рівні пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, так і демонстрація солідарності в боротьбі за відновлення їхніх прав набуває важливого українського та міжнародного значення.

Уроки можуть бути і такими…

В теплий сонячний день важко продовжувати всебічно розвиватися в чотирьох стінах. Щоб побачити невидиме, відкрити для себе нове, учні 10-В класу провели урок англійської мови в єднанні з природою. Навчання на свіжому повітрі має суттєві переваги. Діти в природних умовах відчувають фізичну та емоційну розслабленість. Зміна звичних обставин дозволяє кожній дитині розкритися, стати більш впевненою в собі, звільнитися від комплексів. Навчання на свіжому повітрі загартовують учнів, розвивають навички співпраці та взаєморозуміння, оскільки їх спілкування не обмежується партами та стінами кабінету. Урок говоріння пройшов легко та невимушено. Діти задоволені та щасливі. Поєднати ефективний урок і можливість отримати задоволення від навчання-можливо.