Daily Archives: Лютий 19, 2024

Свята спадщина. Державний Герб України

Сьогодні українці святкують особливе свято — День Державного Герба України.
До цього свята приєдналися учні 8-А, 8-Е, 9-В, 9-Г, 9-Д класів нашого ліцею.
Саме 19 лютого 1992 року Верховною Радою України було затверджено тризуб як Малий герб України. Він визначений як головний елемент великого Державного Герба України.
Тризуб має довгу історію. Він з’явився ще за часів Рюриковичів, а в період УНР став гербом, як символом соборності земель України. Радянський Союз забороняв український тризуб, адже в XX столітті він уособлював боротьбу наших співвітчизників за незалежність.
Вітаємо з Днем Державного Герба України!
Нехай це свято згуртує всіх нас, зміцнить високе почуття особистої відповідальності кожного жителя за сьогодення і майбутнє української землі.
Бажаємо всім міцного здоров’я, добра, процвітання, миру та сімейного добробуту!

Цінуймо своє, шануймо символи!

Державний Герб України – одвічний символ тисячолітньої історії українського народу. Маркер нашої ідентичності. Символ незламності поколінь та боротьби за незалежність. У серцях кожного з нас.

Тризуб – наша гордість і слава!

Наш герб – тризуб. У ньому сила Отця небесного і Сина.
Уважно придивись до нього –
На Духа схожий він Святого,
Що голубом злетів з небес
І у людських серцях воскрес.
Тризуб, немов сім’я єдина,
Де тато, мама і дитина
Живуть у мирі і любові,
На Україні вільній, новій.

День Державного Герба України

Сьогодні відзначається День Державного Герба України, з історією якого познайомились учні 6-их класів. Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Державний Герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті – національний символ українців часів визвольних змагань XX століття, який має статус малого герба та є головним елементом майбутнього великого герба.
Спільно з учнями ми з’ясували, що тризуб має тисячолітню історію, починаючи з князівського роду Рюриковичів. Цікавим фактом є те, що з часів Української Народної Республіки Тризуб був затверджений Державним Гербом України, що підкреслює спадкоємність із попередніми періодами української історії.
Тризуб як державний символ України був обраний невипадково, із давніх часів тризуб використовувався як своєрідний оберіг. Археологи знаходили це зображення у багатьох пам’ятках культури, датованих ще першим століттям нашої ери. Існує понад тридцять теорій походження і значення тризуба (сокіл, якір, символ триєдності світу, тощо).
Наш герб, наша святиня, має давню та величну історію, він народжений із споконвічного народного прагнення до волі та незалежності. Національний символ, що уособлює тисячолітній зв’язок поколінь – минувшини, сьогодення та майбутнього.
Тризуб об’єднує українських патріотів, наших хлопців та дівчат ЗСУ, він зображений на шевронах наших захисників, які сьогодні захищають суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.
Шануймо наші державні символи, не дамо нікому знищити, загарбати нашу Українську волю, силу духу, нашу незалежність!
Слава Україні! Героям Слава!

Символ твоєї свободи

Учні 1-Г класу нашого ліцею вітають всіх з Днем Державного Герба України, який є одним із чотирьох офіційних символів поряд з Прапором, Гімном і Конституцією. На шевронах українських бійців, які захищають сьогодні нашу державу від російської агресії, знову, як і століття тому, зображено тризуб. Саме він символізує трійцю життєтворчих енергій, тобто Мудрість, Знання і Любов (або Вогонь, Воду і Життя).
Це наша любов, наша мужність,
Вогняний порив боротьби,
Це наша згуртованість дружня,
Це пісня нової доби.
Це юність, це клич покоління,
Що йдуть крізь життєву грозу.
Це слава твоя, Україно, –
Золотий непокірний тризуб.

Наш Герб – тризуб

Наш герб-тризуб.
Недоля нас косила,
Та ми зросли, ми є,
Ми завжди будем.
Добро і пісню
Несемо ми людям.

Краса і велич державного символу

Сьогодні, 19 лютого, в День Державного Герба України вихователь ГПД Світлана Гриценко для учнів 2-Б та 2-Г класів провела виховну годину на тему «Свята спадщина. Державний Герб».
Діти ознайомились з історією виникнення і становлення Державного Герба України, дізналися про
сучасні подвиги наших воїнів, які заради наших символів йшли на страшні муки (історія 20-річного добровольця з Айдару).
А на завершення виховної години провели конкурс малюнків.