Daily Archives: Лютий 21, 2024

Українська – мова вільних людей!

21 лютого в Україні та світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято нагадує про важливість мови, яка є інструментом у збереженні духовного та матеріального спадку кожного народу. Для українців мова – це не просто набір слів, а й могутня зброя у боротьбі з ворогом. Тому учні 7-Г класу вирішили нагадати про значимість мови, декламуючи вислови відомих людей.

Мова – ідентифікатор нації!

Кожного року 21 лютого ми відзначаємо Міжнародний День рідної мови. Цей день присвячений різноманітній мовній спадщині, сприяє вшануванню та підтримці рідної мови як важливого елементу культурного та ідентичного самовизначення. Його відзначення сприяє усвідомленню важливості мовного розмаїття та співпраці задля збереження та розвитку різних мовних спільнот.

Нас єднає мова

«Найбільше і найдорожче добро кожного народу — це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, роздум, досвід, почування», – писав Панас Мирний. І це справді так.
Українська мова є найціннішим скарбом нашої нації. Вона може втішити серце, загоїти душевні рани, недарма її називають солов’їною.
У 7-В класі вчителем української мови та літератури, класним керівником Наталією Ткачук було проведено тематичний урок до Міжнародного дня рідної мови.
Учні розказували цікаві факти про мову, вірші, брали участь у інтелектуальній грі, слухали пісню.

Мова – ДНК нації!

У Міжнародний день рідної мови Олена Рудницька разом із дітьми 5-А класу провели цікавий урок про мову. На початку послухали чудову пісню, навіть підспівували, познайомилися з “Молитвою до мови” Катерини Мотрич, представили вислови відомих людей про рідну мову, й, звичайно, спробували себе в мовознавчій вікторині. До речі, на всі 15 запитань відповіли правильно!

Мова – це теж Батьківщина!

21 лютого 6-Д клас разом із класним керівником Надією Ляхімець долучилися до святкування Дня рідної мови на уроці «Мова- це теж Батьківщина!».
Звучали теплі слова про рідну мову, не раз завмирало серце від рядків поетів-сучасників, лунали віщі й вічні слова Тараса Шевченка, Лесі Українки, Олександра Олеся, Івана Огієнка, Олеся Гончара. Знаємо: любов до Батьківщини починається з любові до рідної мови!

Мова – це наш спільний оберіг!

У кожного народу є своя мова. Наша рідна – це українська! Мова нації, мова предків, мова героїв! Вона в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу.
Цвіти і смійся, рідне слово!
У серці милому звучи!
Моя чарівна, рідна мово,
Лети над світом – не мовчи!
Сьогодні учні 5-В класу ще раз переконали своїх ровесників, що мова – це безцінний дар, який треба шанувати, як батька і матір, родину і Батьківщину!

Мова – це сила нації! Вітаємо з Міжнародним днем рідної мови!

Мова єднає націю!

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Виховна година з учнями 8-Д класу пройшла під гаслом: «Мова єднає націю». Українська мова єднає українців і робить нас сильною європейською нацією. Учні дізналися цікаві факти про рідну мову, багатство словника, милозвучність. Для нас, українців, українська мова – це не просто набір слів, а синонім до слова Батьківщина.

Вітаємо!

Вітаємо учня 5-А класу Будашка Назарія з перемогою у відкритому кубку з важкої атлетики.
Вітаємо учня 5-А класу Безверхого Вадима із зайнятим 2 місцем.
Вітаємо учня 5-А класу Мойсеєнка Матвія, учасника змагань.
Бажаємо майбутніх спортивних перемог!