Daily Archives: Березень 14, 2024

Вітаємо!

Вітаємо учня 3-А класу Раденка Івана із зайнятим 2 місцем у виставці Центру творчого навчання «Kiwi”.

Сила Нескорених

Починаючи з 2017 року, 14 березня в Україні відбувається вшанування добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити країну.
І 2014-й, і 2022-й рік показали, що воїни доброї волі в Україні – непоодинокі. Добровольчий рух – один з феноменів українського суспільства. Одна з наших суперсил. У важкі моменти добровольці підтримали та посилили українську армію.
У військо масово йшли найкращі. Люди, які мали досягнення та перспективи у цивільному житті, залишали бізнес і родини, наукові досягнення, успішну карʼєру в різних сферах і навіть своє життя в інших країнах та добровільно йшли на поле бою, щоб захистити Україну. Вони ризикували та ризикують життям заради нас. Чимало з них уже віддали свої життя.
Шана і памʼять – це найменше, чим можемо їм віддячити!
Нині добровольцем став увесь Український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра. Наша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги.

Домедична допомога навички, які можуть врятувати життя

14 березня 2024 року до нашого ліцею завітав представник спеціального волонтерського проєкту Rescuelife від RescueBike (Іспанія-Україна), який провів для учнів навчання з тактичної медицини. Іспанський тренер-волонтер Хорхе показав, як правильно надавати першу домедичну допомогу в надзвичайних ситуаціях, накладати турнікети та зупиняти кровотечі. Усі старшокласники спробували свої сили у накладанні турнікетів на різні частини тіла.
Зустріч була неймовірно цікава та корисна.

Памʼятаймо Героїв!

Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам’ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави. Ця дата вибрана не випадково: 14 березня 2014 року прямо з Майдану перші добровольці відправилися на тренувальну базу в Нових Петрівцях, що під Києвом. Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити. Добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати професійну заміну добробатам.