Daily Archives: Травень 18, 2021

Їх повинні поважати,
Знати їх усі повинні —
І дорослі, і малята.
Вийшовши з дому, кожен стає учасником дорожнього руху. Забуваючи про власну безпеку, нехтуючи правилами дорожнього руху, люди можуть стати жертвою такої необдуманої поведінки. Тому в 4-Д класі учні сьогодні повторили правила дорожнього руху та власноруч виготовили пам’ятки «Важливість дорожніх знаків».

УВАГА НА ДОРОЗІ – ЖИТТЯ У БЕЗПЕЦІ

Сьогодні у 3-Е класі була проведена виховна година, присвячена безпеці дітей на дорозі. Учні поглибили знання про правила дорожнього руху, повторили основні правила для пішоходів, розглянули, які бувають групи знаків.

УВАГА НА ДОРОЗІ - ЖИТТЯ У БЕЗПЕЦІ

Цей день в історії: 18 травня

18 травня 1944 року кримськотатарський народ був повністю депортований з Криму – своєї історичної батьківщини.
Близько 200 тисяч чоловік були вивезені в скотських вагонах в Середню Азію і на Урал. Майже половина депортованих померла в дорозі або в перші роки після депортації від різних хвороб та нелюдських умов життя.
Ряд країн світу визнали депортацію кримських татар 18 травня 1944 року геноцидом кримськотатарського народу.
Депортація 18 травня 1944 року – одна з найглибших і кровоточивих ран кримськотатарського народу.
Старшокласники разом з усім світом вшановують пам’ятну дату. Ще детальніше дослідили подію за історичними документами, свідченнями очевидців та документальними фільмами.
Сучасні учні мають знати такі події, адже за партами сидять діти, які знову змушені були покинути свою рідну кримську домівку.

Цей день в історії

Трагедія незнищенного народу

18 травня відзначається День скорботи і пам’яті жертв депортації кримських татар з території Криму.
Як відомо, депортація кримських татар почалася вранці 18 травня 1944 року. Людей виселяли вночі, депортованим давали на збори від декількох хвилин до півгодини. Так, загалом, цифра депортованих кримських татар становить 200 тисяч осіб. Зазначається, що їх з Бахчисарая, Джанкоя і Сімферополя ешелонами відправляли на схід СРСР.
Понад 20 років в СРСР повністю заперечувався злочинний характер цих дій. Хоча 5 вересня 1967 року Указом Президії Верховної Ради СРСР з кримських татар були зняті звинувачення у зраді, вони так і не отримали права повернутися на історичну батьківщину. Лише 14 листопада 1989 року Верховна Рада СРСР прийняла Декларацію «Про визнання незаконними і злочинними репресивних актів проти народів, підданих примусовому переселенню, і забезпечення їх прав», започаткувавши процес політичної реабілітації депортованих за національною ознакою.
20 березня 2014 року Верховна Рада України прийняла Постанову, якою визнала кримських татар корінним народом України та гарантувала їхнє право на самовизначення у складі України.
Символом цьогорічної річниці Дня депортації стала ластівка, що полишає свій дім.

Трагедія незнищенного народу

18 травня 1944

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

18 травня уся Україна відзначає День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. У цей день 1944 року розпочалася депортація кримських татар з рідних місць, яка тривала до початку червня.

Сьогодні учні 8-Д класу на чолі з класним керівником, вчителем історії Ситник Г.М. провели урок пам`яті «Геноцид кримськотатарського народу».

Згадуючи трагічні події 1944 року, низько схиляємо голови перед усіма загиблими та насильно переселеними народами Криму. Щиро віримо, що всі страждання, тяжкі випробування кримськотатарського народу мають завершитися, адже є надія, що Україна відстоїть свою територіальну цілісність.

Безпека на дорогах залежить від кожного

Сьогодні учні 1-А класу повторили правила дорожнього руху, закріпили навички користування дорожнім транспортом і знаками, практично застосовували, як уникати небезпеки на дорозі і виховували дисциплінарність пішохода.

Безпека на дорогах

Безпека руху – запорука життя!

У рамках Тижня безпеки дорожнього руху у бібліотеці нашого закладу розгорнута книжково-ілюстративна виставка «Безпека руху – запорука життя!».

Метою виставки є формування позитивного ставлення до вимог безпеки учасників дорожнього руху; обґрунтування важливості дотримання безпечної та відповідальної поведінки на дорозі задля збереження життя та здоров’я дітей.

З кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах країни.  А це, в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому великого значення набувають знання правил дорожнього руху та їх дотримання.

Завітайте до нашої книгозбірні та ознайомтеся з літературою, яка представлена на виставці.

Безпека руху - запорука життя

Безпека на дорозі – безпека життя

Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя.
У рамках Тижня безпеки дорожнього руху у 2-Г класі був проведений урок “Безпека на дорозі – безпека життя”. Під час уроку учні збагачували і поглиблювали знання про дорожній рух і правила безпечної поведінки на дорогах, ознайомилися з дорожніми знаками та їх групами, з правилами для велосипедистів, переглянули мультиплікаційний фільм про правила дорожнього руху “Уроки тітоньки Сови. Школа вуличних наук”, розгадували загадки та малювали малюнки “Безпека пішохода”.

Безпека на дорозі - безпека життя